Інноваційний досвід м. Торецька - «Літня художньо - естетична профільна школа»

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела та яскрава пора − канікули. Це багатокольоровий час, коли хочеться відпочити та не перейматися через дрібниці. Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером − це залишитися без казкових емоцій, нових друзів і різноманітних розваг.

Зробити відпочинок школярів цікавим і корисним - завдання, яке постає щороку перед педагогами, які працюють у пришкільних і профільних таборах. У системі безперервної освіти канікули в цілому, а літні особливо, грають важливу роль для розвитку, виховання й оздоровлення дітей і підлітків. Літо – це свого роду місток між навчальним роком, що завершується, і майбутнім. Виховна цінність літнього відпочинку полягає в тому, що вона створює умови для педагогічно доцільного, емоційно привабливого дозвілля школярів, відновлення їх здоров'я, задоволення потреб у новизні вражень, творчій самореалізації, спілкуванні та самодіяльності в різноманітних формах, що включають працю, пізнання, мистецтво, культуру, гру й інші сфери можливого самовизначення.

Інноваційність досвіду м. Торецька полягає в упровадженні профільних літніх таборів разом із пришкільними таборами в рамках освітнього округу. Освітній округ об’єднує декілька ЗОШ і ДНЗ району. У кожному навчальному закладі свої традиції, кожен працює над певною інноваційною проблемою, але всі об’єднані в округ з метою забезпечення дітей рівним доступом до якісної загальної середньої, позашкільної освіти, допрофесійної підготовки, неперервної освіти на територіях обслуговування, вивчення та впровадження передового досвіду, надання методичної допомоги школам освітнього округу, системи освіти та виховання.

На базі ЗОШ №10 м. Торецька протягом червня було організовано роботу Літньої художньо-естетичної профільної школи «Сузір’я» у рамках освітнього округу №4 м. Торецька. В округ входить чотири школи: ЗОШ № 10, ЗОШ № 13, ЗОШ № 7, ЗОШ № 12.

Мета роботи школи - поглиблення знань учнів і розвиток навичок творчості в галузі мистецтва, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють школярам реалізувати творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити творчий потенціал.

Керувала роботою школи учитель вищої категорії, учитель-методист у галузі «Мистецтво» Абрамян Тетяна Олександрівна. Заняття проводили учителі ЗОШ № 10 Потапенко Л.П. (образотворче мистецтво), Тутаєва І.Ю. (хореографія), Коцан В.В. (історія), Абрамян Т.О. (художня культура та музичне мистецтво).

Бажання відвідувати школу виявили понад тридцять учнів середньої та старшої шкіл освітнього округу.

На заняттях літньої школи викладачі використовували різноманітні методи та прийоми: дискусія, гра, театралізація, робота в групах, практична робота. Кожен день був тематичним. Усі заняття об'єднані єдиною змістовною лінією.

Змістовним планом роботи Літньої художньо-естетичної профільної школи було обрано тематику в рамках Року Японії в Україні.

Протягом роботи школи учні були залучені до теоретичних і практичних занять з історії та мистецтва Японії, а результатом роботи став захист проекту «Країна Східного сонця».

На заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва учні виробили дерево сакуру, а після ознайомлення з міфами про японського дракона, завдяки роботі в групах і парах - яскравого великого дракона. На уроках хореографії вивчали японський танок з парасольками та віялами. А на уроці образотворчого мистецтва створили катега. На уроках музичного мистецтва діти вивчили колискову японською мовою.

Під час занять учні долучилися до майстер-класу «Оригамі – один із видів японської майстерності». Учителем історії були запропоновані години спілкування за тематикою: «Освіта в японських школах», «Традиції Японії».

Проект Літньої художньо – естетичної школи було завершено святом, на якому учні із задоволенням показували свої досягнення, презентували акторські та хореографічні таланти, читали власні вірші, співали вивчені пісні й танцювали. Була представлена презентація учнів - віртуальна екскурсія «Подорожуємо Японією», організована виставка робіт з образотворчого мистецтва. Також радувала фотовиставка, де була висвітлена робота літньої школи «Сузір'я» за весь період навчання.

Методичний супровід заходів здійснювали директор ЗОШ №10 Міткалова Т.О., завідувач ММК м. Торецьк Скрипниченко Н.О., завідувач відділу культури та естетики ДонІППО Ширко А.А.

Результатом роботи профільної школи є:

-       розвиток і реалізація проекту в освітньому окрузі для формування допрофільної мотивації учнів;

-       створення умов для врахування та розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів старшої школи в процесі позаурочної діяльності;

-       забезпечення спеціально організованих психолого-педагогічних умов для духовного збагачення особистості засобами мистецтва;

-       формування в учнів особистісно-ціннісного ставлення до дійсності та мистецтва;

-       мотивація до творчої самореалізації та саморозвитку.

Дивитись фоторепортаж...