Донбас – Ужгород – Дебрецен: нові перспективи сучасного педагога

26-29 червня 2017 року делегація Донецької області у складі науково-педагогічних працівників Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівників та педагогів загальноосвітніх шкіл мм. Бахмута, Вугледара, Маріуполя та Костянтинівського району взяла участь у роботі ІІ Міжнародної літньої школи за темою «Розвиток академічної мобільності педагогічних, науково-педагогічних працівників та керівників навчальних закладів у Європейському освітньому просторі - крок до євроінтеграційного розвитку» (Ужгород (Україна) – Дебрецен (Угорщина)).

Демократичний тон у роботі Школи задали організатори – ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, д.п.н., професор Віктор Олійник; завідувач сектору координації діяльності регіональних навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, доцент Наталія Гончаренко; директор Закарпатського облІППО Тетяна Палько, які розкрили досвід і результати  співпраці зазначених закладів із зарубіжними партнерами в контексті євроінтеграції освіти України.

Президент Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (Республіка Польща) Микола Смолінський окреслив перспективні напрями діяльності навчальних закладів у рамках Європейських програм Європа Креативна, Еразмус+, Ноrizon2020. Учасники Школи взяли участь у теоретичних інформаційних сесіях з тематики євроінтеграційних процесів та інтерактивних тренінгах „Підготовка до участі у програмі Horizon2020” з розроблення проектних ідей, написання проектних пропозицій і пошуку партнерів щодо участі у міжнародних проектах та програмах академічної мобільності для учасників освітнього процесу (відповідно до бюджетної програми ЄС на фінансову перспективу 2014–2020 рр.).

Формат роботи Школи не замикався лише на мальовничому Ужгороді. Безвізовий режим дозволив 47 науковцям, аспірантам та педагогічним працівникам з України взяти участь у виїзному засіданні на базі Дебреценського університету (Угорщина). Заступник ректора Дебреценського Університету, к.н. Барта Елек та декан відділення гуманітарних наук, к.н. Папп Клара познайомили з можливостями мобільності в Угорщині, національними та європейськими дослідженнями викладацького складу. Завідувач кафедри Педагогіки та Культурології, доцент Югас Еріка розкрила тему «Освіта в Євросоюзі – можливості мобільності між країнами-членами, освітні та науково-дослідні програми».

На ІІ Міжнародній літній школі Донецький облІППО не тільки навчався, але й виступав у ролі спікера, оскільки система пропедевтичної роботи освітян Донеччини  щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» була високо оцінена Інститутом модернізації змісту освіти. Проректор з науково-методичної роботи облІППО, к.п.н. Світлана Макаренко запропонувала учасникам Школи відповісти на питання: «Реформування початкової освіти: з 01.09.2018. чи сьогодні?» і познайомила присутніх з особливостями науково-методичного супроводу реформування початкової школи в Донецькій області на прикладі роботи Академії вчителя нової початкової школи. Практичний досвід реалізації проектних технологій у початковій освіті представила директор ЗОШ І-ІІ ст. № 7 Бахмутської міської ради Тетяна Бєлікова. Доцент кафедри дошкільної, початкової освіти та розвитку особистості Дон облІППО, к.п.н.  Ольга Стягунова у формі ігрового тренінгу продемонструвала інноваційні техніки роботи вчителя у новій початковій школі.

Робота ІІ Міжнародної літньої школистала потужним імпульсом для розвитку академічної мобільності, подальшого професійного самовдосконалення та самореалізації учасників – для модернізації освіти України на засадах євроінтеграції. Донеччани щиро дякують організаторам і гостинним колегам сонячного Закарпаття!

Схід і Захід разом побудуємо систему якісної, конкурентоспроможної, доступної освіти України відповідно до запитів особистості, вимог сталого інноваційного розвитку громади, економіки, суспільства, європейських вимірів і стандартів!

Дивитись фоторепортаж...