Школа саморозвитку у Святогірську

З 7 вересня 2017 року у Святогірську розпачалися тренінги в рамках регіонального проекту школи саморозвитку «Психосоціальна підтримка особистості в складній життєвій ситуації». Цей проект реалізується Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Актуальність проекту школи саморозвитку обумовлена тим, що особливо вразливими до подій, що відбуваються сьогодні в нашій країні, є діти. У них, на відміну від дорослих, ще відсутні або недостатньо розвинені механізми захисту та необхідні способи поведінки в кризовій ситуації. Надати потрібну допомогу дитині може дорослий, який не тільки має відповідні знання, але й вчасно може впоратися з власними психоемоційними станами. Адже іноді, якщо навіть дорослий і має знання про те, як допомогти дитині, власний емоційний стан може завадити йому задовольняти дитячі потреби, особливо якщо те, що відбувається, травмувало так само й дорослого.Тому психологічна стабілізація стану педагогів є необхідною умовою як для якісної та продуктивної роботи, так і для профілактики психосоматичних захворювань.

Особливість проекту полягає в тому, що вихователі ДНЗ, учителі початкових класів та класні керівники навчальних закладів області мають можливість не тільки підвищити рівень власних умінь та навичок щодо надання психосоціальної підтримки дітям, але й отримати індивідуальну або групову психологічну допомогу в разі потреби. Під час заходів школи саморозвитку, крім тренерів, працюють практичні психологи. Заплановані ранкові та вечірні практики, на яких учасникам тренінгу пропонується зайнятися йогою, арт-терапією, тілесно-орієнтованими практиками. Планується задіяти в тренінгах 540 педагогів із так званої «сірої зони».

А неймовірна природа Святогір’я занурює всіх учасників тренінгу в атмосферу самобутності й спокою. Величні сосни своїм ароматом створюють природну ароматерапію. Дійсно, хочеться забути про всі проблеми й турботи, та зануритися в цю казкову атмосферу. Сама Святогірська природа є дієвою допомогою у психосоціальній підтримці особистості в складній життєвій ситуації.

Сподіваємось на якісну взаємодію учасників тренінгу та тренерів. Віримо, що отримані під час тренінгу знання та навички допоможуть педагогам при наданні психосоціальної підтримки як дітям, так і собі. Зичимо успіхів в опануванні новими знаннями.

Дивитись фоторепортаж...