Семінар-нарада з представниками об’єднаних територіальних громад з питань подальшого розвитку освіти Донецької області

10 жовтня 2017 року на базі опорної Дружківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 відбувся черговий семінар-нарада з представниками об’єднаних територіальних громад (ОТГ) з питань подальшого розвитку освіти в Донецькій області. На заході були присутні голови ОТГ, депутати міських та селищних рад, начальники відділів освіти, директори опорних шкіл, їх заступники та вчителі.

Відкрила захід заступник директора департаменту – начальник управління освітньої політики та менеджменту Донецької облдержадміністрації Т. В. Сідашева, яка наголосила не необхідності навчання представників ОТГ, постійного професійного росту педагогічної спільноти й важливості відвідування подібних заходів для подальшого формування міцної команди на місцях.

До слова був запрошений в. о. ректора Донецького облІППО О. П. Бодик, який висвітлив питання результативного лідерства й мотивації в процесі управління освітніми змінами, наголосивши на необхідних ціннісних орієнтирах керівника та лідерських якостях, якими повинен володіти сучасний менеджер освіти; необхідності переоцінки цінностей в системі освіти сучасними педагогами. Велике зацікавлення в присутніх викликало зіставлення української та фінської систем освіти, зокрема питання атестації педпрацівників та навчання впродовж життя.

Друга частина семінару була присвячена освітнім проектам як інструменту змін у новій українській школі ОТГ. В. Є. Абизов, завідувач відділу міжнародної інтеграції Донецького облІППО, висвітлив динаміку участі навчальних закладів області в освітніх проектах за 2016-2017 рр., найбільш розповсюджені напрями проектів та їх загальну вартість, а також базу даних фондів та організацій для фандрайзинга. Окрім цього, було наголошено на необхідності більш активно підтримувати ініціативу вчителів щодо участі в різноманітних проектах, залучати до цього як учнівську, так і батьківську спільноти.

В. В. Антоненко, завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького облІППО, розкрив теоретичний блок питання й запропонував присутнім семінару-наради взяти участь у розробці власного проекту. Так, об’єднавшись у групи, учасники розробили такі проекти:

- «Я – творець свого тіла» (проект, спрямований на профілактику сколіозу дітей);

- «Козацький дух» (проект зі створення національно-патріотичного фестивалю);

- «Стоп булінгу!» (проект, спрямований на попередження булінгу в освітньому середовищі);

- «Психологічний комфорт» (створення шкільної кімнати психологічного розвантаження).

По завершенню роботи учасники презентували розроблені проекти аудиторії, яка змогла поставити питання доповідачеві, обговорити переваги та недоліки, а також запропонувати своє бачення з приводу того чи іншого проекту.

Завершився захід заключним словом Т. В. Сідашевої, яка побажала присутнім  подальших звершень, амбітних мрій, сил та терпіння в їх здійсненні.

Семінари-наради для представників ОТГ продовжуватимуться наступного року. Тож, Донецький облІППО сумісно з департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації запрошує всіх керівників та освітян ОТГ взяти активну участь у навчанні, адже саме вони сприятимуть грамотному й продуктивному впровадженню освітніх змін!

Дивитись фоторепортаж...