«Святий Миколай йде до сиріт»: учителі предметів духовно-морального спрямування м. Покровська дали старт ІІІ обласному конкурсу благодійницьких акцій

12 листопада 2017 року, до Всеукраїнського дня молитви за дітей-сиріт, розпочався ІІІ обласний конкурс благодійницьких акцій, присвячений Дню святого Миколая.

Напередодні, 11 листопада 2017 року, зібралися на залікову сесію слухачі курсів підвищення кваліфікації для вчителів предметів духовно-морального спрямування – педагогічні працівники навчальних закладів мм. Покровська, Мирнограда, Покровського району. Упродовж двох тижнів вони відвідували лекції, що проводили провідні науковці, а саме: В. М. Жуковський, доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, християнської психології та християнської педагогіки Національного університету «Острозька академія»; А. Й. Буковинський, доктор філософії, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин; О. В. Огірко, доктор філософії, ад’юнкт-професор кафедри філософії та політології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. Під час практичних занять відбулося ознайомлення з перспективним педагогічним досвідом С. В. Макогнюк (м. Хмельницький), Я. М. Пазушко (м. Миколаївка Донецької області), О. В. Павлової (м. Маріуполь Донецької області). Проведення курсів підвищення кваліфікації для вчителів предметів духовно-морального спрямування стало можливим завдяки допомозі, яку Донецькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти надали Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України (голова Марущенко В. С.), Національний університет «Острозька академія» (ректор Пасічник І. Д.).

Дружня, тепла атмосфера співпраці заради виховання дітей та учнівської молоді на традиційних цінностях українського народу сприяла тому, що слухачі курсів підвищення кваліфікації для вчителів предметів духовно-морального спрямування щиро відгукнулися на пропозицію керівництва Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо участі у ІІІ обласному конкурсі благодійницьких акцій, який проводиться під гаслом «Святий Миколай йде до сиріт…». Вони зібрали 1 000 грн. для учня Слов’янського району – переселенця з Луганської області, позбавленого батьківського піклування, з яким познайомилися під час підготовки до Всеукраїнського турніру юних філософів і релігієзнавців навесні 2017 року.

Нагадуємо, що ІІІ обласний конкурс благодійницьких акцій, присвячених Дню святого Миколая, проводиться відповідно до Указу Президента України «Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі — України» від 08.09.2017 №214/2017, на виконання проекту «Освіта та духовний розвиток особистості» регіональної програми «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017-2020 роки», затвердженої розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації від 20.07.2017 № 840, з метою збереження та розвитку національної культурної спадщини українського народу, що сформувалася під впливом християнських цінностей; прищеплення кращих рис української ментальності – доброти, милосердя, орієнтації на добробут і злагоду родинного життя. Ознайомитися з його умовами можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1wft7afG6sGOLd_NPr0NLTJ_NdiX8kFLj?usp=sharing

Пропонуємо всім небайдужим педагогам стати організаторами благодійницьких акцій у навчальних закладах, де вони працюють. Дізнаймося про мрії наших вихованців – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а потім спробуймо реалізувати ці бажання, подарувати  радість їм і собі від творення добрих справ!

Дивитись фоторепортаж...