Веб-колегіум «Педагогічний супровід розвитку інтелектуальних здібностей учнів з правознавства у форматі учнівських олімпіад»

15.11.2017 року відбулося заняття за темою  «Готуємося до міської (районної) олімпіади з правознавства: методичні рекомендації  щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Опрацьовуємо новели в українському законодавстві» для вчителів-наставників та учнів – учасників  олімпіади з правознавства.

Метою заходу було підвищення якості правової освіти школярів Донеччини, підготовки педагогів до здійснення педагогічного супроводу забезпечення формування в учнів навичок ХХІ століття, вдосконалення системи заходів, спрямованих на ефективну підготовку школярів до олімпіади з правознавства, підвищення результативності участі школярів області у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з правознавства.

До роботи було запрошено  учнів – учасників ІІ етапу олімпіади з правознавства разом з їх учителями – наставниками, які мають на меті якісно підготувати школярів до олімпіади з правознавства, відпрацювавши навички розв’язанні правових задач, володіння правовою термінологією, уміння її пояснювати через наведення прикладів, застосовувати її під час висвітлення теоретичних питань, знань нормативно-правової бази України в межах шкільної програми, умінь характеризувати правові явища, процеси, робити аналіз правовідносин та правопорушень (злочинів).

Усього в роботі майстерні взяли участь понад 50 педагогів та учнів.

Під час веб-колегіуму методист відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО С. В. Михальова, проаналізувавши зміни у шкільних програмах з правознавства на 2017-2018 н. р., націлила вчителів на відпрацювання зі школярами тих тем, матеріал яких учасники олімпіади мають опрацювати обов’язково при підготовці до олімпіади; ознайомила учасників з рекомендаціями щодо підготовки до обласної олімпіади з правознавства. Було наголошено, що  завдання олімпіади вимагають від учнів не тільки теоретичних знань, але й уміння застосовувати їх під час розв’язання правових задач.

Учитель історії та правознавства Курахівської гімназії «Престиж» Мар’їнської районної ради Донецької області, заслужений учитель України Тетяна Михайлівна Філіпенко під час заняття допомогла вчителям і учням опрацювати актуальні новели в українському законодавстві,  а саме Закон України «Про освіту».

Сподіваємося, що проведений веб-колегіум став корисним для кожного з його учасників.