Online-студія психолого-педагогічного супроводу «Основні психічні розлади у дітей та підлітків»

15 листопада 2017 року відповідно до плану Донецького облІППО проведено друге заняття Оnline-студії психолого-педагогічного супроводу «Основні психічні розлади у дітей та підлітків» для методистів МК (МЦ), які відповідають за психологічну службу, керівників МО практичних психологів, фахівців психологічної служби, педагогічних працівників.

Друге заняття було присвячено проблемі супроводу гіперактивних дітей, яка нині є дуже актуальною для практиків. Згідно зі статистичними даними щодо епідеміології, гіперактивний розлад з дефіцитом уваги є одним із найпоширеніших поведінкових розладів у дітей. За даними різних досліджень, поширеність цього розладу з дефіцитом становить від 3 до 20%. Тобто щонайменше кожна тридцята дитина має гіперактивний розлад з дефіцитом уваги, а це означає, що в кожному класі загальноосвітньої школи є принаймні один такий учень. Із кожним роком проблема гіперактивності набуває все більшої актуальності, оскільки кількість таких дітей постійно збільшується, а фахівців, здатних ефективно вирішувати проблему, не вистачає.

Науково-теоретичні аспекти гіперактивного розладу з дефіцитом уваги у дітей розкрила Бобилєва Яна В’ячеславівна, доцент кафедри менеджменту освіти Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, ознайомивши слухачів із сучасними підходами до визначення поняття «гіперактивність», причинами, симптоматикою та віковою динамікою ГРДУ.

Цілісну модель психологічного супроводу дітей із ГРДУ в умовах освітнього закладу презентувала Пасічник Ольга Вікторівна, практичний психолог навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей Добропільської міської ради. У своєму виступі вона наголосила на відмінності між активною та гіперактивною дитиною та надала дієві практичні рекомендації щодо організації спілкування з гіперактивними дітьми.

Практичний досвід щодо подолання проявів гіперактивного розладу з дефіцитом уваги у дітей дошкільного віку засобами арт-терапії презентувала Пискун Лариса Миколаївна, практичний психолог дошкільного навчального закладу № 49 Бахмутської міської ради.

Можливості природотерапії щодо формування стабільної емоційно-вольової сфери гіперактивних школярів розкрила Головко Вікторія Анатоліївна, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Бахмутської міської ради.

Підбиваючи підсумки, модератор вебінару Заріцький Олексій Олексійович, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО, зазначив, що кожна дитина, яка приходить у цей світ, є особливою. Головне завдання дорослих полягає в тому, щоб створити умови для розкриття природного потенціалу кожної дитини, розпізнати в ній особливі таланти та підтримати її на шляху до Життя. Усе це можливо за умови встановлення контакту між дитиною та дорослим і налагодження доброзичливих стосунків між ними. Дитина не винна, вона просто не може по-іншому, і наше завдання – їй допомогти!

Для тих, хто з певних причини не зміг долучитися до вебінару, є можливість його перегляду в запису за посиланням: https://youtu.be/Licd147ImME

Вебінар Гіперактивність