Педагогічна майстерня «Реалізація засад профільного навчання в процесі викладання курсу математики в старшій школі»

Повноцінний і всебічний розвиток особистості школяра може забезпечити лише якісна шкільна освіта. Обумовлено це тим, що ми вступили у світ інноваційних технологій у навчанні, який ставить завдання максимально наблизити навчання дитини до конкретних її здібностей. Ми маємо допомогти дитині розвинути свої таланти, щоб у дорослому житті вона була здатна самореалізуватися. Одним із кроків до цього є профільне навчання в старшій школі. Тож, 15 листопада 2017 року в Мирноградському ліцеї «Гармонія» для вчителів математики відбулася обласна педагогічна майстерня «Реалізація засад профільного навчання в процесі викладання курсу математики в старшій школі».

З вітальним словом до присутніх звернулась завідувач відділу математики Донецького облІППО Воробйова С. І. У виступі Світлана Іванівна акцентувала увагу на особливостях викладання математики в старших класах загальноосвітніх навчальних закладів, важливості організації профільного навчання та допрофільної підготовки. Методист відділу математики Донецького облІППО Волошина І. Г. зазначила, що підвищення якості освіти є завжди актуальною проблемою для вчителя математики, вирішити яку можна шляхом організації в старшій школі профільного навчання, що сприятиме рівному доступу до повноцінної освіти всім учням, відповідно до їхніх здібностей і потреб. Упродовж роботи Колесниковою Л. Г., керівником міського методичного об’єднання вчителів математики, було презентовано досвід роботи з теми «Реалізація засад профільного навчання в процесі викладання курсу математики в старшій школі».

Творчі вчителі математики м. Мирнограда презентували досвід організації та впровадження профільного навчання математики у загальноосвітніх навчальних закладах міста відповідно до рівня, на якому здійснюють викладання предмету. З методичними особливостями навчання математики на рівні профільної підготовки ознайомили присутніх учителі Бастирєва О. С. та Пустовойтова І. О. Доповідачі поділилися досвідом розробки та застосування ментальної карти на уроках математики в профільних класах. Під час майстер-класу з педагогічного моделювання мали можливість розробити ментальну карту як засіб організації профільно спрямованого освітнього простору.

30 учасників заходу з міст та районів області під керівництвом методиста навчальних дисциплін методичного кабінету відділу освіти Мирноградської міської ради  працювали в групах, виконуючи інтерактивні вправи «Профільна Галактика математичного всесвітнього простору», «Ментальний додекаедр» та «Сигматикс» (поетапне створення чотиривимірного компетентнісного сигматиксу).

Не оминули учасники зібрання й проблеми допрофільного навчання. Учителі математики Маракуліна Ю. О. та Салова М. Ю. показали фрагмент заняття за програмою курсу за вибором для учнів 8 класу «Основи математичної логіки».

Наприкінці заходу головний спеціаліст відділу освіти Сєрова С. О. провела з учасниками майстерні інтерактивну рефлексійну вправу.

У доброзичливій творчій атмосфері відбувся семінар математиків. Методисти та вчителі навчальних закладів області обмінялися думками з певних проблем щодо організації та викладання математики на профільному рівні, отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.

Дякуємо завідувачу Мирноградського методичного кабінету Молчановій О. В., методисту Сидоровій О. В. та адміністрації закладу за теплий прийом і допомогу в організації заходу.

Дивитись фоторепортаж...