Педагогічний тренінг «Інноваційні підходи в роботі вчителя хімії»

Педагогічна професія вимагає особливої чутливості до постійно оновлювальних тенденцій суспільного життя, здатності до адекватного сприйняття потреб суспільства та відповідної корекції освітньої діяльності. Особливу значущість має ця тенденція за теперішньої інформаційної доби, яка потребує багатьох принципово відмінних від попередніх навичок, умінь і відповідного мислення. Рушійною силою інноваційної діяльності є педагог. Творчий викладач, учитель має широкі можливості та необмежене поле для інноваційної діяльності. Основна умова такої діяльності – інноваційний потенціал педагога. Слід подбати про науково-методичне обґрунтування інновацій, залучення до їх упровадження авторитетних, творчих педагогів.

17 листопада 2017 року в Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для методистів МК (МЦ), керівників МО хімії відбувся педагогічний тренінг «Інноваційні підходи в роботі вчителя хімії».

Із вітальним словом до присутніх звернувся завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін і методики їх викладання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної світи Шабанов Віктор Іванович, який акцентував увагу на факторах, що стимулюють учителів до інноваційної діяльності. Саме досягнення успіху є одним із головних чинників формування стійкої позитивної мотивації вчителів.

Методист відділу хімії Донецького облІППО Прядко Людмила Федорівна зазначила, що інновації не виникають спонтанно, а є результатом системних наукових пошуків, аналізу, узагальнення педагогічного досвіду. Стрижнем інноваційних процесів в освіті є упровадження досягнень психолого-педагогічної науки в практику, вивчення, узагальнення й поширення передового досвіду.

Завідувач відділу природничих дисциплін Донецького облІППО Гундарева Галина Володимирівна ознайомила учасників заходу з широким інформаційним полем, яке допомагає вчителям успішно жити й працювати в умовах інформаційного суспільства. Галина Володимирівна зазначила, що інформатизація освіти вимагає від учителя високого рівня інформаційної компетентності, яка є однією з ключових у процесі професійного зростання і проявляється, насамперед, у діяльності при вирішенні різних завдань із залученням комп’ютера, засобів ІКТ та інтернету.

23 учасники заходу з міст та районів області працювали в групах, виконуючи інтерактивні вправи педагогічного тренінгу:

 - визначали професійні педагогічні якості вчителя Нової української школи;

 - складали портфель учителя на кожний урок;

 - заповнювали «конверт проблем».

Наприкінці заходу вчителі й методисти обговорили актуальність та практичну значущість проблеми «Інтегрованого вивчення предметів природничого циклу». Разом дійшли до висновку, що давно назріло питання про вивчення певних тем з предметів природничого циклу в одній паралелі. Відповіддю на запитання, як вийти на якісний рівень оцінки міжнародного дослідження PISA з функціональної грамотності школярів, став вислів учасників тренінгу: «Через інтегровані уроки хімії з іншими науками!».

У доброзичливій творчій атмосфері відбувся педагогічний тренінг «Інноваційні підходи в роботі вчителя хімії». Методисти та вчителі закладів освіти області обмінялися думками з певних проблем щодо організації та викладання хімії в умовах бурхливих змін в інформатизації суспільства.

Щира подяка директору Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Каракулевій Ірині Анатоліївні за теплий прийом і допомогу в організації заходу.

Дивитись фоторепортаж...