Методичний путівник «Управління інклюзивною та спеціальною освітою. Організація навчально-виховного процесу в інклюзивному класі»

28.02.2018 року на базі Новодмитрівського НВК Костянтинівської міської ради проводився методичний путівник «Управління інклюзивною та спеціальною освітою. Організація навчально-виховного процесу в інклюзивному класі», метою якого стала популяризація впровадження інклюзивної освіти в закладах загальної середньої освіти територіальних громад та інтеграції дітей з особливими потребами в освітній процес сучасної школи. У заході взяли участь керівники відділів освіти, методичних служб, керівники закладів освіти, де впроваджується інклюзивна освіта.

Привітали учасників семінару начальник відділу освіти Костянтинівської райдержадміністрації Костомарова Наталія Анатоліївна та директор Новодмитрівського НВК Ібрагімов Руслан Низамович. Напрями вдосконалення роботи районної ПМПК в умовах реалізації інклюзивного навчання в закладах освіти розкрила завідувач ПМПК Костянтинівського району Разумова Тетяна Миколаївна.

У межах засідання завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького облІППО Лопухіна Тетяна В’ячеславівна ознайомила учасників методичного путівника з моделями впровадження інклюзивної освіти в загальноосвітніх закладах Донеччини.

Завідувач відділу початкової освіти Донецького облІППО Капінус Наталія Олександрівна показала прийоми роботи з дітьми Нової української школи. Аспекти використання ІКТ в роботі з дітьми з ООП розкрив завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького облІППО Антоненко Віталій Віталійович. З особливостями формування батьківської компетентності у родинних стосунках дітей з особливими освітніми потребами ознайомила завідувач облПМПК Коваль Аліна Володимирівна. Цікавою для присутніх була інформація заступника директора з НВР Костянтинівської СЗШІ № 32 Донецької облради Кірії Анжели Віталіївни про формування інклюзивних цінностей як передумови створення інклюзивного середовища.

У процесі обговорення учасники засідання висловили бажання поглибити співпрацю фахівців спеціальних закладів освіти з педагогами, що здійснюють корекційний супровід дітей з ООП в інклюзивних класах.