Web-марафон «Подбай про птахів – збережи довкілля!»

Протягом березня-квітня повертаються з місць зимівель птахи, що наш народ здавна пов’язував із приходом весни. За традицією, очікуючи на пернатих, люди розвішували шпаківні. 1 квітня 1906 р. було підписано Міжнародну конвенцію про охорону птахів, тож у межах програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 1 квітня щорічно відзначається як Міжнародний день птахів.

Проте з часу запровадження Дня птахів список пернатих, які зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів, 87 з яких занесені до Червоної книги. Отже, турбота про птахів – наше важливе завдання.

З огляду на це Донецьким облІППО було ініційовано проведення web-марафону «Подбай про птахів – збережи довкілля!». Метою марафону стало привернення уваги до проблеми зникнення видового різноманіття та чисельності диких птахів в ареалі Донецької області; реальна допомога їм шляхом розвішування шпаківень, дуплянок, інших пташиних домівок; презентація виконаної роботи, фото- та відеозвіти як приклад і заохочення до розширення кола громадян, небайдужих до екологічних проблем.

Заклади освіти Донецької області активно й широко долучилися до участі в марафоні та продемонстрували власним прикладом, що турбота про пернатих – це частинка нашого життя. Зокрема, Краматорська ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, Українська ЗОШ І-ІІІ ст. №13 Селидівської міської ради, Слов’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, Миколаївський НВК Костянтинівської районної ради, Новогродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка, Куртівський НВК Костянтинівської районної ради та інші заклади освіти надіслали до відділу природничих дисциплін Донецького облІППО презентації, фотозвіти щодо активної участі вчителів, учнів та їх батьків у виготовленні та встановленні шпаківень і годівниць для збереження й відновлення видів птахів, які перебувають під загрозою зникнення.

Аналізуючи перебіг марафону, кафедра природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО підготувала карту участі закладів освіти в марафоні, з якою можна ознайомитися за посиланням https://padlet.com/klass121/vzmmzjeyc8u8 :

  • «Добро починається з тебе!» – сказали учні та вчителі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, за ініціативи вчителя географії Лесів І.О. беручи участь у web-марафоні «Подбай про птахів – збережи довкілля!». Відколи існує людство на землі, доброта вважається однією з найцінніших його чеснот. Ще в дитинстві людина отримує від батьків настанову бути доброю та милосердною. Той, хто пам'ятає її протягом усього життя, завжди буде потрібний іншим.
  • Українська ЗОШ І-ІІІ ст. №13 Селидівської міської ради взяла активну участь у марафоні: учні виготовили й розвісили 7 годівничок і 5 шпаківень.
  • Девіз учнів Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 – «Неси добро у світ природи!». У марафоні взяли участь учні та їх батьки, які виготовляли й розвішували шпаківні. Марафон у школі проходив із розумінням того, «яким буде світ завтра, залежить від наших дій сьогодні».
  • Учні та педагоги Миколаївського НВК Костянтинівської районної ради ще з зими виготовляли та розвішували штучні гніздівлі в парках і садах, підгодовували птахів у зручних годівницях.
  • Учні, їхні батьки та вчителі Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка називають свій заклад «оберегом любові й добра». Підтвердженням цього є активна участь у марафоні: годівнички і шпаківні, виготовлені руками учнів та їх батьків, дійсно, зроблені з любов’ю і для добра.
  • Учні Куртівського НВК Костянтинівської районної ради поділилися проханням від пернатих:

Подбайте, діти, про нас!

На сніданок для пташки

Киньте зерен, киньте кашки,

Ми ж все літо працювали,

Світ навколо звеселяли!

 Тож, запрошуємо до дивовижного світу птахів. Переконані, що байдужих не залишиться!

Всі фото...