Семінар із питань мінної небезпеки для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

12 квітня 2018 року в місті Покровську відбувся семінар для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти регіону, які проводять навчальну роботу щодо небезпеки мін та вибухонебезпечних предметів.

У роботі семінару взяли участь: Гійом Шойрер – Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова; Вадим Черниш – міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Поважні гості привітали учасників семінару та визначили його мету – підвищення рівня кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти регіону щодо інформування учнів про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів під час освітнього процесу та позакласних виховних заходів.

Представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Ольга Яцюк презентувала стандарт щодо навчання ризикам небезпек від мін і вибухонебезпечних предметів, наочні посібники «Міни та вибухонебезпечні предмети», розроблені Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України разом із Державною службою України з питань надзвичайних ситуацій за підтримки посольства Швейцарської Конфедерації в Україні.

Представник ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (сектор координації діяльності регіональних закладів освіти) Наталія Гончаренко розкрила систему підвищення кваліфікації педагогічних працівників із теми семінару відповідно до Державного стандарту початкової школи.

Науково-педагогічні працівники Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а саме: Ольга Кітова, Олена Спірке, Микола Вольвак, Наталія Міщенко та Євгенія Афоніна – ознайомили учасників семінару зі змістом всеукраїнського проекту «Безпечна школа», надали рекомендації щодо викладання правил поводження з вибухонебезпечними пристроями на уроках предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни» з використанням інтерактивних, тренінгових технологій.

Представники державної служби з надзвичайних ситуацій України провели практичне заняття з інформування про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів.

Представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Ольга Побережна розкрила особливості міжнародної практики інформування про мінну небезпеку.

Підбиваючи підсумки семінару, учасники відзначили важливу роль учителя в розвитку громадянських компетентностей учнів в умовах військового конфлікту, визначили особливості формування демократичних цінностей у шкільній освіті та необхідність створення освітнього середовища, у якому пріоритетами є верховенство права й права людини, гендерна рівність, збалансований розподіл повноважень; висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Дивитись фоторепортаж...