Відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: пам’ятаємо! Перемагаємо!

На виконання Указу Президента України від 26.03.2018 № 85 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», відповідно до Плану організації виконання Указу Президента України від 29.03.2018 № 85 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 протокол № 17, згідно з розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.04.2018 № 545/5-18 «Про затвердження регіонального плану заходів із відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», із метою належного відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру в закладах загальної середньої освіти Донецької області проводяться меморіальні, інформаційно-просвітницькі заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення й 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Педагогічні працівники та здобувачі освіти відвідують ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань. Учні середніх та старших класів упорядковують меморіали, пам’ятники, військові поховання жертв Другої світової війни.

Із метою усвідомлення ролі українського народу в розгромі нацистського режиму проводяться відеоуроки «Українці, які в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора», засідання за круглим столом, семінари «Прагнення до свободи вчора, патріотизм і нездоланність сьогодні – гідна Україна завтра».

Педагоги та учні закладів загальної середньої освіти Дружківської міської ради відвідують виставку «Українська Друга світова» Українського інституту національної пам’яті, що розташована на базі опорної Дружківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Дружківської міської ради Донецької області.

Урочисте відкриття цієї виставки відбулося 23 квітня 2018 року за участю Слесаренко Н.Є., заступника міського голови; Лазебник С.А., начальника відділу освіти Дружківської міської ради; Гребенікова Ю.О., заступника голови міської ради ветеранів; Бочарової-Романенко Н.І., голови громадської організації «Дружківська міська спілка жінок України»; представників Дружківського міського військового комісаріату, педагогічної та учнівської спільноти Дружківки. Першу екскурсію за матеріалами виставки провели для гостей заходу учні Дружківської гімназії «Інтелект».

Під час підготовки та проведення зазначених заходів учителі Донеччини використовують методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті, а саме:

 Запрошуємо всіх педагогів, учнів та батьків області взяти участь в акції «Перша хвилина миру» та о 23.00 8 травня 2018 року символічно запалити вогонь (свічки) пам’яті у власних оселях.

Дивитись фоторепортаж...