Формування медіаграмотності сучасного педагога

03 травня 2018 року на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №2 Черкаської об’єднаної територіальної громади проведено семінар-практикум «Основи медіаграмотності та створення якісного журналістського контенту» для вчителів мистецької галузі. Ця зустріч відбулася в межах проекту «Формування медіаграмотності мешканців Донеччини шляхом підготовки тренерів серед педагогів і школярів регіону». Головна мета зустрічі полягала в наданні базових знань і навичок у сфері медіа, знайомстві учасників заходу з найбільш розповсюдженими видами маніпуляцій, а також набутті навичок створення якісного журналістського контенту.

Тренери – Аліна Анатоліївна Ширко, завідувач відділу культури та естетики Донецького облІППО і Лілія Віталіївна Хмарна, методист відділу культури та естетики Донецького облІППО, – окресливши мету та задачі заходу, зазначили, що тренінг сьогодні є незамінним елементом системи навчання та розвитку.

20 педагогів шкіл Черкаської об’єднаної територіальної громади мали можливість отримати базові знання у сфері медіа, ознайомитися з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропаганди, механізмом впливу медіа, фейків і маніпуляцій у медіа, а також дізнатися про практичні маркери й інструменти, які допомагають аналізувати інформацію, що надходить із різних видів медіа, а також – про базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення.

Учасники заходу, працюючи в групах над вправами «Експертиза», «Шукаємо порушення стандартів у тексті», «Моє медіаполе», «Прес-конференція», звернули увагу на пастки, які заважають людям адекватно оцінювати отриману інформацію, та проаналізували відеосюжети.

Організатори й учасники семінару-тренінгу щиро дякують адміністрації ЗОШ І-ІІ ступенів №2 Черкаської ОТГ за теплий прийом та гостинність.

Дивитись фоторепортаж...