Філологи-україністи на шляху до Нової української школи

Від школи, де накачують знаннями,

ми переходимо до школи компетентностей.

Л. Гриневич

 

Нова українська школа має на меті розвиток ключових компетентностей учнів, які б допомогли випускникам бути конкурентноспроможними в глобалізованому світі. Тому це веде за собою зміну стандартів, програм, а також нові підходи до навчання вчителів у системі післядипломної педагогічної освіти.

Віртуальна авторська творча майстерня (ВАТМ) із теми «Розвиток ключових компетентностей учнів через текстоцентричне інтегроване навчання на уроках української мови та літератури», керівником якої є вчитель КЗ «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 66» Маріупольської міської ради, переможець обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015», покликана допомогти філологам-україністам знайти шляхи впровадження компетентнісно-орієнтованого навчання.

10 травня 2018 року відбулося друге заняття на платформі Moodle, де розміщено відеоконсультацію вчителя-майстра та методичні матеріали для самостійного опрацювання на дистанції з теми «Застосування технології текстоцентричного інтегрованого навчання на уроках української мови».

Для виконання на дистанційному етапі учасникам майстерні запропоновано розробити урок української мови за творчістю В. М. Сосюри з використанням інтегрованого текстоцентричного підходу.

Нагадаємо, що до роботи ВАТМ цього року долучилися 28 педагогів із 13 міст, 12 районів та 2 ОТГ.