Клуб дефектолога «Професійна кооперація для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з аутичними проявами»

10.05.2018 на базі Краматорського дошкільного дитячого будинку № 3 «Гайок» Донецької обласної ради в межах роботи обласної авторської майстерні І. В. Кальченко «Створення моделі інклюзивної освіти в Школі Педагогічної Гармонії як передумова для повноцінної соціальної мобільності дітей з обмеженими можливостями» відбулося засідання Клубу дефектолога «Професійна кооперація для здійснення корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з аутичними проявами». Мета засідання – активізація діяльність фахівців щодо цілеспрямованого ефективного надання психолого-педагогічних та корекційно-реабілітаційних послуг дітям з аутичними проявами в умовах спеціальних загальноосвітніх інтернатних закладів, закладів загальної середньої освіти та ЗДО, де впроваджується інклюзивна освіта.

У заході взяли участь керівники спеціальних загальноосвітніх закладів ОКВ, учителі-дефектологи інтернатів ОКВ, учителі-дефектологи міських та районних ПМПК, обласної ПМПК, учителі-дефектологи ЗДО, де впроваджується інклюзивна освіта.

Керівництво Краматорського дошкільного дитячого будинку № 3 «Гайок» щиро та гостинно зустрічало учасників теплими словами привітання.

Завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Донецького ОІППО Лопухіна Т. В. зосередила увагу на питаннях підготовки спеціальних кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців-дефектологів.

Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету Дмитрієва І. В. висвітлила питання «Стан сучасної спеціальної освіти, проблеми та перспективи для дітей з аутизмом».

Цікавим для учасників засідання була презентація досвіду роботи Каган С. Д., методиста районного методичного кабінету Покровської райради, флортайм-терапіста базового рівня, співробітника Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА у м. Поркровську. Світлана Дмитрівна розкрила особливості організації простору та встановлення контакту з дитиною з розладами аутичного спектру в індивідуальній роботі (флортайм-підхід). 

Блок презентації педагогічного досвіду педагогів-дефектологів було представлено виступами педагогів-дефектологів спеціальних загальноосвітніх інтернатних закладів, закладів загальної середньої освіти та ЗДО, де впроваджується інклюзивна освіта. Гончарова Т. В., заступник директора з НВР Парасковіївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 40 Донецької обласної ради, розповіла про систему роботи та створення професійного педагогічного простору як засобу здійснення кваліфікованого психолого-медико-педагогічного супроводу розвитку дитини з розладами аутичного спектру. Дика О. В., учитель-дефектолог Костянтинівської спеціальної загальноосвітньої школи № 32 Донецької облради, презентувала практичний аспект організації педагогічного супроводу дітей з аутичними проявами в умовах спеціального освітнього закладу.

Цікавими для присутніх були професійні знахідки Борисової А. В., заступника директора з НВР Слов'янської СЗШІ № 41 та вчителя початкових класів Слов'янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 41 Шалда Г. В., які поділилися методичними напрацюваннями щодо використання сучасних методів у реалізації освітніх навчальних програм із дітей з проявами аутизму (відеозаписи майстер-класів).

Із презентацію методичного посібника з досвіду роботи ЗДО № 24 «Росинка» «Особливі діти в умовах дошкільного навчального закладу» виступила Желєзняк Олена Андріївна, вихователь-методист ЗДО № 24 «Росинка» м. Добропілля. Освітяни Маріупольського дошкільного дитячого будинку № 4 «Сонечко» Донецької обласної ради розкрили особливості комплексного підходу щодо організації роботи з дітьми з розладами аутичного спектру. Учитель-логопед відділу освіти Добропільської міської ради Даниленко Н. В розповіла про роботу вчителя-логопеда з молодшими школярами з РАС в умовах інклюзії.

Упродовж обговорення учасники засідання висловили бажання поглибити співпрацю фахівців спеціальних закладів освіти з педагогами, що здійснюють корекційний супровід дітей з ООП в інклюзивних класах, здійснювати консультування та поширення знань серед педагогів, які працюють із дітьми з аутичними проявами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання та їх батьків.

Із матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/19_hszNpCbiw_JHwv5L2B0msFa7-4Qamx?usp=sharing

Дивитись фоторепортаж...