ІКТ вивчаємо – з колиски до інформаційної безпеки малюка привчаємо

23 травня 2018 року на базі Дружківського методичного кабінету відбувся семінар-тренінг «Інформаційна безпека дитини» для методистів міських (районних) МК (МЦ) та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти, метою якого стала актуалізація проблеми медіабезпеки дошкільників та сприяння створенню психолого-педагогічного забезпечення щодо інформаційної безпеки дитини в умовах ЗДО та родини.

У роботі взяли участь представники Добропілля, Краматорська, Часового Яру, Костянтинівки, Слов’янська, Дружківки, Авдіївки, Торецька, Лимана, Новогродівки, Покровська; Слов’янського, Костянтинівського та Олександрівського районів. Загальна кількість учасників – 26 осіб.

Відкрила семінар-тренінг завідувач відділу дошкільної освіти Донецького облІППО, кандидат педагогічних наук Стягунова О. О., яка ознайомила присутніх із режимом роботи семінару. Практичними напрацюваннями з теми «Інформаційна безпека дитини» поділилась методист відділу дошкільної освіти Донецького облІППО Ширніна Д. О. Психолого-педагогічним супроводом цього заходу опікувалась Афоніна Є. В,. яка провела вправи з елементами арт-терапії. Учасники тренінгу за допомогою піни для гоління створювали казкові сюжети на задану тематику.

Під час тренінгу учасники мали можливість отримати базові знання у сфері медіа, ознайомитися з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропаганди, механізмом впливу інформаційної безпеки на психіку дитини, розглянули 9 ознак поганого мультфільму.

Підсумком семінару-тренінгу стало розроблення та затвердження рекомендацій, а саме: створення та урізноманітнення системи методичного супроводу щодо забезпечення інформаційної безпеки дитини; спрямування педагогів на проведення інтерактивних батьківських клубів щодо ретельного відбору мультфільмів для перегляду дошкільниками; створення в ЗДО умов щодо попередження та подолання негативних впливів інформаційного середовища на дітей у залежності від віку.

Організатори й учасники семінару-тренінгу щиро дякують адміністрації Дружківського методичного кабінету за теплий прийом та гостинність.

Із фотоматеріалами можна ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1K2le6PQkn-iNK4fMzIRk8bVXOKvKnyNQ