Фестиваль мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою»

Спитайте в українця, чи хоче він жити як в Європі? Так! Звичайно хоче! Саме тому сьогодні дуже важливо визначити цінності, що здатні об'єднати Україну та Європу.

31 травня 2018 року двері Центру позашкільної роботи м. Краматорська відчинилися для учасників очного (фінального) етапу обласного фестивалю мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою», присвяченого Дню Європи в Україні.

Із вітальним словом до творчої учнівської та педагогічної спільнот області звернулися начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки Донецької ОДА Василенко О.А., в. о. ректора Донецького облІППО Бодик О.П. та в. о. директора Центру позашкільної роботи м. Краматорська Коротка С.С.

Обласний фестиваль мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою» об’єднав учителів, бібліотекарів і дітей з активною життєвою позицією, які поважають європейські цінності і традиції, готові брати участь у культурному та міжнародному відродженні України.

Позитивна думка щодо євроінтеграційного курсу України розкрита у творчих роботах учасників за такими номінаціями:

 • виставка художньої творчості «Європейська культура – пошук спільного»;
 • інтерактивний плакат «Віртуальна подорож країнами Європи»;
 • мистецтво «Мистецькі барви Європи»;
 • виставковий ярмарок «Країна натхнення».

У номінації «Європейська культура – пошук спільного» обдарована молодь та вчителі мали змогу виявити творчі здібності, продемонструвавши власне бачення відносин України з Євросоюзом. Від міст і районів області до розгляду було надіслано 100 творчих робіт (малюнків і фотоколажів) учнів ЗЗСО, вихованців ЗПО та вчителів області із 13 міст, 9 районів та 2 ОТГ.

Творчі роботи вирізнялися індивідуальним стилем, самобутністю, художньо-естетичним оформленням. Кожна робота по-своєму прекрасна, тож процес перегляду та визначення фіналістів був доволі складним. У номінації було визначено 19 найкращих митців.

У залі Центру позашкільної роботи м. Краматорська було влаштовано яскраву виставкову експозицію робіт учасників фестивалю, яка стала окрасою заходу. Віртуально з усіма творчими доробками можна буде ознайомитися за посиланням: https://vkeippodnua.wixsite.com/mysite.

Учасники номінації «Віртуальна подорож країнами Європи» мали змогу реалізовувати свої креативні ідеї, створивши інтерактивні плакати у вигляді наочних зображень – статичних ілюстрацій, анімацій або текстів, які віртуальну подорож країнами Євросоюзу зробили яскравою та незабутньою. У цій номінації взяли участь 49 учнів 5-11 класів, 30 учителів, 15 бібліотекарів з 12 міст і 8 районів Донецької області. До оргкомітету було надіслано 52 роботи.

Учасники показали високий рівень володіння сучасними технологіями візуалізації інформації. Експертна група відзначила 20 кращих віртуальних турів, які можна переглянути за посиланням: http://bibliotekaippo7.wixsite.com/libra/interaktivnij-plakat-2018. Ознайомившись із ними, ви побачите Європу такою, якою її уявляють талановиті учні, бібліотекарі та вчителі Донеччини.

Зануритися в атмосферу європейських культурних цінностей і традицій учасники фестивалю змогли в номінації «Мистецтво», що об’єднала театральний і музичний напрями. Неоціненні перлини музичного надбання європейської культурної спадщини у виконанні учасників отримали друге життя. Із 18 творчих колективів та 28 сольних виконавців відібрано сім найкращих:

 • Цибульник Сергій Валентинович, учитель музичного мистецтва навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Костянтинівської міської ради;
 • Литовченко Олексій, учень 10 класу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» Мирноградської міської ради;
 • Шаповалов Гліб, учень 9 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Костянтинівської міської ради;
 • Єрьоменко Анастасія, учениця 6 класу Ганнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добропільської районної ради;
 • колектив драматичного гуртка учнів Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради;
 • театральний колектив учнів загальноосвітньої школи I-II ступенів № 17 Мирноградської міської ради;
 • творчий колектив учнів та вчителів Краматорської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 24 Краматорської міської ради «Оксамит», які своїми натхненними виступами створили незабутню святкову атмосферу.

У номінації «Країна натхнення» були представлені сувеніри, жіночі прикраси та чоловічі аксесуари, виконані за різними техніками. Практична та підприємницька спрямованість представлених виробів свідчить, що вчителі трудового навчання/технологій працюють по-новому, коли через вивчення наскрізних змістових ліній формуються ключові та предметні компетентності. Виставка здивувала професійним рівнем виготовлення виробів, новими ідеями використання елементів національної культури та традицій. Велику зацікавленість викликали смачні європейські пряники. Найактивнішими учасниками стали такі міста: Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Мирноград, Покровськ, Селидове, Слов’янськ, Торецьк; райони: Добропільський, Костянтинівський, Покровський, Слов’янський, Ясинуватський; Лиманська, Іллінівська, Черкаська, Соледарська ОТГ.

Фіналісти заходу в кожній номінації отримали сертифікати учасників очного (фінального) етап.

Отже, фестиваль показав, що популяризація європейського культурного надбання серед громадськості – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Донецький облІППО висловлює щиру подяку за створення сприятливих умов та активну участь у підготовці та проведенні обласного (фінального) етапу фестивалю мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою» Короткій С.С., в. о. директора Центра позашкільної роботи м. Краматорська Донецької області, та всьому дружньому колективу цього закладу.

Дивитись фоторепортаж...