Сучасні технології візуалізації інформації

7 червня 2018 року згідно з планом Донецького облІППО відбувся семінар-практикум за темою «Інноваційні форми роботи бібліотеки: сучасні технології візуалізації інформації», метою якого було набуття практичних навичок щодо використання технологій візуалізації інформації в роботі шкільних бібліотек.

У семінарі взяли участь працівники кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Дон облІППО, методисти з бібліотечних фондів, керівники МО бібліотекарів і бібліотекарі закладів освіти Донеччини.

Зі словами вітання до учасників звернулася Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач інформаційно-бібліотечного відділу, надихаючи присутніх на творчу, продуктивну працю впродовж семінару.

У травні стартував обласний огляд-конкурс веб-сайтів бібліотек закладів освіти. Ганна Миколаївна Ткаченко, методист інформаційно-бібліотечного відділу, ознайомила учасників семінару із різними типами сайтів, їх структурою, етапами та конструкторами створення, функціональними можливостями та дизайном.

Практичну частину семінару розпочала Олена Іванівна Головіна, методист відділу української мови та літератури. Підкреслюючи важливість візуальної інформації для сучасних дітей, Олена Іванівна представила надзвичайно цікаві, корисні, доступні Інтернет-ресурси. Як створювати колажі в різних програмах? Як підготувати інтерактивні цифрові публікації? Як завантажити публікацію PDF файлів на сайт? На ці та інші питання слухачі отримали вичерпні відповіді.

«Калейдоскоп сервісів для ефективної роботи шкільної бібліотеки» презентувала Олена Борисівна Філіппенко, завідувач бібліотечного інформаційного центру Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради. Бібліотекар поділилась досвідом роботи в малопоширеному сервісі для інтерактивних плакатів Genially, продемонструвала власну інтерактивну карту в StoryMap JS, сервіс для створення анімованого відео Biteable, інфографіку Easel.iy, що використовує для популяризації книги та читання.

Секретами свого успіху та досвідом упровадження 3-D книги як інноваційного інструмента вирішення професійних завдань ділилась Анжеліка Костянтинівна Ломако, завідувач бібліотеки Лиманського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу».

Тетяна Георгіївна Ковальова, методист інформаційно-бібліотечного відділу, проаналізувала участь бібліотекарів і методистів міст, районів і ОТГ області в конкурсі інтерактивних плакатів «Віртуальна подорож країнами Європи». Акцентовано увагу як на недоліках конкурсних робіт, так і на перевагах кращих інтерактивних плакатів.

Завершальним етапом семінару стала інтерактивна вправа «Створюємо власний сайт». П’ять команд розробили та презентували п’ять різних бібліотечних сайтів.

«Технології – це всього лише інструмент», зазначив Білл Гейтс, інструмент, що спонукає нас до творчості!