22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

На виконання Указу Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» від 17.11.2000 № 1245/2000, згідно з розпорядженням заступника голови Донецької обласної державної адміністрації І.С. Стокоза від 13.06.2018 № 0.6/16я-2977/4-18, з метою вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни, їх подвигу та жертовності, рекомендуємо 22 червня 2018 року в закладах освіти Донецької області відзначити День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Це передбачає проведення заходів меморіального характеру, а саме:

- залучення педагогічних працівників до мітингів-реквіємів за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, ветеранських, волонтерських, молодіжних організацій;

- встановлення державних прапорів із чорними стрічками;

- обмеження розважальних заходів;

- проведення о 10:00 хвилини мовчання;

- залучення педагогічних працівників та здобувачів освіти (на добровільній основі) до впорядкування меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків, місць масових поховань, могил загиблих у Другій світовій війні;

- розміщення на сайтах і блогах закладів освіти тематичних матеріалів про жертовність нашого народу в боротьбі проти нацизму та його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції (див. за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1_EOZY8-U3fVfI3WXT6sKdz0PPm-LHob5/view?usp=sharing).

Так, у конференц-залі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розташовано банерний варіант виставки «Українська Друга світова» Українського інституту національної пам’яті. 21 червня 2018 року, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, виставку відвідали учасники навчальних тренінгів для вчителів початкових класів, учителів мистецької галузі та заступників директорів закладів загальної середньої освіти. Екскурсію проводив Кондратенко О.В., завідувач кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, кандидат історичних наук, доцент.

Всі фото...