На закінчення Року німецької мови в Україні

Рік німецької мови в Україні, що став визначною подією 2017-2018 навчального року, урочисто завершився 15-16 червня у м. Києві освітнім конгресом «Школа майбутнього – шанси та перспективи», проведеного Міністерством освіти і науки України та Ґете-інститутом в Україні за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Австрійського культурного форуму в Києві та Посольства Швейцарської Федерації в Україні. У заході взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель, директор Ґете-інституту в Україні Беате Кьолер. Були запрошені видатні науковці України, Німеччини, Австрії, Швейцарії та кращі вчителі з усіх областей нашої країни. Конгрес став платформою для доповідей та дискусій щодо ключових аспектів реформи системи освіти в Україні.

Учасниками конгресу вiд Донецької області стали шість учителів німецької мови: Шелгунова Н.В., лауреат заключного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», Тарасова Т.В., лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2018», Склярова В.О., Бахур В.В., призери обласного фестивалю «Мій кращий урок німецької мови», Кравцов І.М., один із кращих учителів німецької мови як другої іноземної, Серебрякова Н.О., методист відділу гуманітарної освіти Донецького облІППО.

Освітній конгрес був насичений цікавими заходами. Своїми враженнями діляться його учасники:

«Ми отримали важливі імпульси для спільної роботи над «Школою майбутнього». їдемо додому з творчим натхненням та надією на великі зміни у сфері шкільної освіти, із бажанням втілювати технології, що формують майбутнє» (Склярова В.О.).

«Я приємно вражений високим рівнем організації конференції. Інформація, яку я отримав на воркшопах, стане у пригоді під час роботи з учнями. Також приємно вразила церемонія нагородження переможців найуспішніших проектів Ґете-інституту. На конгресі панувала дружня та позитивна атмосфера, що надихає, дає наснагу та бажання працювати» (Кравцов І.М.).

«Я привезла із собою купу позитивних емоцій та нових корисних знань, які обов’язково буду застосовувати в роботі з дітьми. Конгрес «Школа майбутнього» вражає своєю організацією. Теми доповідей і воркшопів були дуже доречними та актуальними. Їх обговорення продовжувалося і під час перерв, і навіть тоді, коли ми з колегами гуляли вечірнім містом. Це були несподівані та приємні зустрічі» (Тарасова Т.В.).

«Освітній конгрес став, з одного боку, безперечно, знаковою подією для педагогічної спільноти нашої країни, з іншого ‒ наступним кроком до Нової української школи. Великою заслугою конгресу можна вважати блискуче організовану зустріч педагогів чотирьох європейських країн та спільний «мозковий штурм» у пошуку шляхів розбудови школи майбутнього. Особливо вразила пленарна доповідь Райнхарда Кааля, ученого-педагога, журналіста, кінорежисера, який не тільки презентував екскурс у стару школу, показавши за допомогою можливостей кіно її консерватизм, але й докладно та ґрунтовно окреслив сучасні стратегії, що відкривають двері до нової школи» (Серебрякова Н.О.).

Всі фото...