Вітаємо випускників-психологів на новому життєвому шляху!

Першого липня 2018 року у стінах Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулась урочиста подія – перший випуск студентів відновленого факультету підготовки та перепідготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Психологія».

Відкрила захід і звернулася до студентів-випускників проректор з науково-методичної роботи інституту, кандидат педагогічних наук Макаренко Світлана Іванівна, зазначивши, що бачити людські душі непросто, а ще складніше зцілювати їх. Те, що робить звичайний лікар, бачить кожний, а робота психолога не в приклад важче! Адже його місія – у допомозі особистості протягом усього життя усвідомлювати власну самоцінність, у підтримці прагнення до саморозвитку, самореалізації, самовдосконалення; у сприянні особистісному зростанню, розкриттю здібностей, пізнавальних можливостей; актуалізації ціннісного ставлення до людей, природи, національної культури на основі організації гуманістичного, діалогічного, суб’єкт-суб’єктного спілкування в атмосфері безумовного прийняття, розуміння та довіри. Особливо важлива роль практичного психолога освітнього закладу у контексті реформування освіти в Україні та на порозі Нової української школи. Проректор привітала учасників свята та побажала пишатися й насолоджуватися обраною професією.

З вітальним словом звернулась до присутніх і декан факультету підготовки та перепідготовки здобувачів вищої освіти, доктор педагогічних наук, професор Вакуленко Валентина Миколаївна, зазначивши, що проблеми пізнання особливостей своєї природи, сенсу власного життя та життя інших людей, законів поведінки людської спільноти, проникнення в таємниці існування людини постають як загальнолюдські проблеми усвідомлення свого призначення у світі. Ось чому психологія має формувати психологічну культуру: самопізнання та адекватне самоставлення, розуміння й оцінку інших людей; регулювання особистісних станів і властивостей, стосунків із людьми; самоорганізацію діяльності. Саме психологічна культура сприяє накопиченню духовного потенціалу і доцільному розподілу психічних можливостей людини – чому слід приділяти особливу увагу в практичній діяльності психолога.

Завідувач кафедри психології та розвитку особистості, кандидат психологічних наук Поуль Валентина Станіславівна зазначила, що одним із важливих напрямів роботи психолога в нашому регіоні є надання соціально-психологічної допомоги учасникам освітнього процесу в умовах воєнного конфлікту або його наслідків як великого психотравмуючого фактору. Саме психолог допомагає людині зрозуміти й долати свої внутрішні проблеми, здобувати перемогу над собою.

Професор кафедри психології та розвитку особистості, доктор психологічних наук, професор Гульбс Ольга Анатоліївна наголосила на важливості для психологів розвивати здатність до адаптації в мінливих соціальних умовах; формувати ціннісні установки та практичні вміння ефективної професійної діяльності й соціально компетентної поведінки; вміння продуктивно взаємодіяти з соціальним середовищем, постійно самовдосконалюватися. Адже основна мета практичного психолога – у наданні психологічної допомоги конкретним людям або групам людей, у підведенні до розуміння їхньої індивідуальності та неповторності на основі загальновідомих психологічних закономірностей. Це розуміння і дає ключ для надання якісної психологічної допомоги.

У свою чергу, випускники висловили слова щирої вдячності всьому колективу Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за цікаві сучасні науково обґрунтовані лекції та ефективні практикуми, тренінги, майстер-класи; уважне ставлення та індивідуальний підхід, повагу до кожного студента. Лунали авторські вірші з подякою та побажаннями на майбутнє.

Під щирі оплески випускникам було вручено Дипломи спеціаліста, після чого дипломовані фахівці урочисто проголосили “Клятву Психолога”.

Науково-педагогічний колектив Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиро вітає випускників факультету підготовки та перепідготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Психологія» із завершенням навчання та отриманням дипломів! Бажаємо не зупинятися на досягнутому – наснаги вам, оптимізму та невичерпної енергії на життєвому шляху! В добру путь!