Реалізація проекту «Безпечна і дружня до дитини школа»

02.07.2018 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні (м. Київ) та громадської організації «Здоров’я через освіту» відбувся семінар-тренінг «Оцінка, аналіз і планування заходів щодо вдосконалення пілотних закладів освіти відповідно до концепції «Безпечна і дружня до дитини школа».

Сім команд пілотних закладів освіти Донецької області з реалізації проекту «Безпечна і дружня до дитини школа» ознайомилися з результатами експрес-оцінювання пілотних закладів освіти з означеного проекту та відпрацювати навички роботи з онлайн-інструментами «Експрес-оцінювання» та «Індекс безпеки і здоров’я школи».

Із вітальним словом надихала на творчу роботу Долініна Ольга, керівник освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні (м. Київ). Визначивши актуальність проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», вона запевнила у підтримці UNICEF закладів освіти на шляху до створення моделі безпечного, комфортного освітнього середовища для дітей.

Огляд концепції та інструментів проекту «Безпечна і дружня до дитини школа» надав Пономаренко Володимир, голова громадської організації «Здоров’я через освіту», кандидат технічних наук, керівник проекту «Безпечна і дружня до дитини школа». Він розкрив перед учасниками можливості онлайн-системи «Експрес-оцінювання» та «Індекс безпеки і здоров'я школи».

Родзинкою тренінгового навчання стало опрацювання та аналіз статистичних даних і профілю свого закладу освіти за допомогою онлайн-системи «Експрес-оцінювання» (http://express.autta.org.ua/). Кожна команда освітнього закладу покроково вправлялася у навичках роботи комплексної оцінки і складання шкільних планів із використанням системи «Індекс безпеки і здоров'я школи» за підтримки експертів Донецького облІППО: Поуль Валентини, кандидата психологічних наук, завідувача кафедри психології та розвитку особистості, регіонального координатора проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», Кітової Ольги, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Дон облІППО, і Стукало Світлани, офіцера освітніх програм Краматорського зонального офісу Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні.

Наступна зустріч опрацювання технологій планування та реалізації концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» відбудеться у серпні.