Нарада-тренінг «Безпечна і дружня до дитини школа»

28-29 серпня 2018 року на базі готелю «Русь» м. Київ за підтримки Міністерства освіти науки і науки України, Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні, Глобального фонду підтримки освіти в умовах кризи та громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» за участю 23 представників Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та пілотних закладів освіти Донецької області відбулася нарада-тренінг «Безпечна і дружня до дитини школа».

Представники команд пілотних закладів освіти Донецької та Луганської областей проаналізували стан виконання проекту «Безпечна і дружня до дитини школа» у своїх закладах освіти й відпрацювали навички роботи з онлайн-системою «Індекс безпеки і здоров’я школи».

З вітальним словом учасників наради привітала Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, яка визначивши актуальність проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», акцентувала увагу на відповідності проекту вимогам Нової української школи. Керівник освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні (м. Київ) Ольга Долініна запевнила у підтримці UNICEF закладів освіти на шляху до створення моделі безпечного, комфортного освітнього середовища для дітей.

Представники пілотних закладів освіти ознайомили учасників наради з презентаціями щодо проведеного експрес-оцінювання та комплексного аналізу безпечності навчальних закладів. Під керівництвом і за допомогою Володимира Пономаренка, голови громадської організації «Здоров’я через освіту», кандидата технічних наук, керівника проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», кожна команда освітнього закладу відпрацювала алгоритм роботи з онлайн-системою «Індекс безпеки і здоров’я школи» на окремому комп’ютері, особливості діяльності з системою «Індекс безпеки і здоров’я школи», що висвітлено на порталі превентивної освіти за посиланням http://iz.autta.org.ua/login.

Використовуючи тренінгові технології експертами Донецького облІППО Валентиною Поуль, регіональним координатором проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», завідувачем кафедри психології та розвитку особистості, кандидатом психологічних наук та Ольгою Кітовою, доцентом кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького облІППО, кандидатом педагогічних наук, доцентом, було організовано обговорення пошуку можливостей щодо отримання зовнішньої допомоги у реалізації запланованих заходів.

Отже, проведена нарада-тренінг була спрямована на представлення та обговорення результатів комплексного аналізу і планів удосконалення навчальних закладів відповідно до концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» та визначення першочергових заходів, на які необхідна зовнішня технічна допомога від ЮНІСЕФ та партнерів.

З матеріалами наради-тренінгу можна ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1NEWsh_5kh-JAwhzVnadhtRb9F9oorEUC

Дивитись фоторепортаж...