Вебінар «Організаційно-педагогічний супровід підготовки учнів до обласного та Всеукраїнського турнірів з правознавства»

Amat victoria curam.

Перемога любить старанність.

Згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 13 вересня 2018 року було проведено вебінар «Організаційно-педагогічний супровід підготовки учнів до обласного та Всеукраїнського турнірів з правознавства» для методистів МК, керівників МО, учителів-наставників та учнів-учасників. Учитель історії та правознавства Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради Денисова Л. О. та методист відділу суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Салагуб Л. І. схарактеризували ключові особливості проведення турніру юних правознавців у 2018-2019 навчальному році.

Протягом вебінару увага була акцентована на важливих питаннях:

  • новий формат проведення турніру;
  • вимоги до структури доповіді;
  • терміни подачі заявок на участь;
  • особливості аналітичних звітів від міст, районів та ОТГ Донецької області тощо.

Салагуб Л. І. націлила слухачів на детальне ознайомлення з листом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України від 24.05.2018 № 2.2-1339 щодо особливостей умов проведення та завдань заключного туру ХVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців, що відбудеться у 2018 році.

Важливим стало визначення запитань, які будуть винесені на місцевий (відбірковий) та обласний етапи. Їхній перелік на нормативно-правову базу розміщено за посиланням (тека «Матеріали про турнір з правознавства»): https://ippo.dn.ua/index.php/uchnivski-turniry-konkursy/turniry

Учасники були ознайомлені з досвідом роботи Денисової Л. О. Вона розповіла про ролі доповідача, опонента, рецензента та спостерігача. Досвідчений учитель показала різницю між опануванням та рецензуванням, звернула увагу на побудову виступів учасників, майстерність у відстоюванні своєї точки зору в полеміці між командами.

Наприкінці вебінару його учасники довідалися про необхідність активної підготовки учнів з метою проведення тренувальних (відбіркових) змагань на місцях та визначення команд, які зможуть гідно представити свої міста, райони та ОТГ на обласному рівні, а після нього — покажуть неабияку майстерність, поглиблені знання та впевненість на Всеукраїнському рівні. Окрім того, було акцентовано увагу на актуальності участі в турнірі та представленні команд від усіх міст, районів та ОТГ Донецької області.

Вебінар було проведено доволі оперативно. Він був змістовним та корисним для освітян Донеччини. Сподіваємося, що команди юних правознавців покажуть чудову гру, будуть уважними, активними, наполегливими та толерантними протягом змагань. Адже, як відомо: «Перемога любить старанність».