Семінар-практикум «Використання можливостей платформи Moodle при викладанні фізики у ЗНЗ»

12 вересня 2018 року за планом роботи Донецького облІППО на базі Краматорської ЗОШ № 35 імені В. М. Шеймана був проведений семінар-практикум «Використання можливостей платформи Moodle при викладанні фізики у загальноосвітніх навчальних закладах». У заході взяли участь методисти управлінь (відділів) освіти та вчителі фізики північного та західного осередків Донецької області (понад 25 осіб).

Робота семінару проводилась згідно регіональної програми по розробці та реалізації дистанційної освіти школярів у Донецькій області. Одним з основних завдань цієї програми стала розробка й упровадження в освітній простір області сучасного електронного навчального контенту.

Перед початком роботи учасників семінару привітав директор Краматорської ЗОШ I-ІІІ ступенів № 35 з профільним навчанням Рідош М. І.

Михайло Іванович нагадав учасникам про багаторічну історію, досягнення й традиції фізичної освіти у ЗОШ № 35 м. Директор школи розповів, що на початку нового навчального року в школі відбулося урочисте відкриття оновленого кабінету фізики з найновітнішим обладнанням. Всі роботи фінансувало ПАТ НКМЗ за соціальною програмою «НКМЗ для Краматорська». Завдяки цій програмі у новому навчальному році школярі ЗОШ № 35 матимуть можливість займатись у новому фізичному кабінеті, обладнаному за усіма сучасними вимогами. Сучасний кабінет фізики, крім масштабних будівельних робіт, укомплектований новими меблями, сучасною оргтехнікою, ультракороткофокусним інтерактивним проектором, портативними комп’ютерами з сенсорними екранами для учнів, системою інтерактивного опитування, цифровими вимірювальними комплексами, спеціальним лабораторним і демонстраційним обладнанням від європейських, українських, східних і американських виробників.

Директор школи також наголосив, що вже традиційно на базі ЗОШ № 35 проводяться обласні заходи, конференції, семінари-практикуми, засідання обласних творчих груп, олімпіади з фізики, і тому він сподівається, що оновлення кабінету фізики ще більше вплине на процес реформування регіональної фізичної освіти у Донецькій області.

Заняття семінару-практикуму було проведено методистом відділу природничих дисциплін Донецького облІППО Ліфарем Сергієм Володимировичем. У теоретичній частині Сергій Володимирович наголосив на необхідності впровадження сучасних технологій у зв’язку з формуванням в Україні нової системи освіти та вказав на низку переваг при використанні платформи дистанційного навчання Moodle в освітньому середовищі. Таке навчання допомагає зробити процес навчання відкритим і доступним для всіх: учнів, вчителів, батьків.

В ході практичної частини семінару вчителі працювали на платформі «Віртуального навчального центру» творчої групи вчителів фізики, який знаходиться на сайті : http://www.academy.shelita.info.

Учасники не тільки ознайомились зі структурою створених курсів та тестових завдань для старшої школи, а й самі були залучені до роботи. Разом з учнями профільного фізико-математичного класу ЗОШ № 35 м. Краматорська виконали контрольне завдання — пройшли комп’ютерне тестування за темою «Електричне поле, 11 клас». Одночасно при проведенні тестування на платформі Moodle, Ліфарь С. В. за допомогою сучасного проектора на великому екрані демонстрував учасникам семінару інформацію з екрана вчительського комп’ютера, який був підключений у режимі викладача курсу, що давало змогу бачити процес виконання завдань всіх учнів «очима вчителя».

Учасники семінару були в захваті від можливостей таких технологій в освітньому процесі при викладанні фізики на сучасному рівні.

Наприкінці заняття учасники отримали домашнє завдання — опрацювати окремий курс з фізики для 10 класу «Механічний рух» та закріпити отримані навички при роботі з дистанційною платформою. Також Сергій Володимирович дав учасникам заходу корисні поради щодо створення власних курсів за допомогою платформи дистанційного навчання Moodle та вказав на ресурси, які на початку роботи краще буде використовувати.

Організатори й учасники заходу висловлюють щиру подяку майстру за проведений семінар та адміністрації Краматорській ЗОШ I-III ст. № 35 з профільним навчанням імені В. М. Шеймана за гостинність та сприяння у роботі обласного заходу для освітян Донеччини.

Дивитись фоторепортаж...