Тренінг для тренерів з інформування про мінну небезпеку

В рамках реалізації проекту «Інформування про мінну небезпеку, спрямоване на молодь, що перебуває під найбільшою загрозою від наземних мін та інших вибухонебезпечних залишків війни на підконтрольній території України», фінансованого Дитячим Фондом ООН UNICEF та впровадження програми «Рівний – рівному», а також згідно з попередніми домовленостями та на підставі договору про партнерство та співпрацю від 07 червня 2018 р. між представництвом Датської Ради у Справах Біженців (ДРБ)-Датської Групи з Розмінування (ДГР) та Донецьким облІППО з 28 по 30 вересня 2018 р. на базі Донецького облІППО було проведено триденний тренінг з підготовки тренерів.

У тренінгу взяли участь 14 педагогів Донецької області та 4 працівники Донецького облІППО: Кітова Ольга, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри ПМДМВ Дон облІППО; Спірке Олена, методист відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти; Качан Олексій, завідувач відділу фізичної культури та спортивно-масової роботи, Міщенко Наталія, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості.

Проведений тренінг відповідав програмі, рекомендованої ДНУ ІМЗО (лист від 16.01.2018 № 22.1/10-93) та був реалізований в рамках програми Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 р., затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113-р.(п. 4.5).

В ході тренінгу учасниками було відпрацьовано практику проведення заняття з ІМН та опановано наступні теми:

  • вплив мін та вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ);
  • загальний огляд про міни та ВЗВ, ознаки їх присутності та безпека життєдіяльності у середовищі забрудненому мінами та ВЗВ;
  • загальний огляд протимінної діяльності;
  • ознайомлення зі стандартами оперативних процедур (ДРБ/ДГРСОП-9) щодо ІМН;
  • зміни поведінки: алгоритм дій у небезпечних ситуаціях;
  • як проводити заняття з ІМН з дітьми (фліпчарт з інформування про мінну небезпеку для дітей);
  • як проводити заняття з ІМН з дорослими (фліпчарт з інформування про мінну небезпеку для дорослих).

Проведений захід сприяв підготовці фахівців з ІМН, передачі та розповсюдженню знань стосовно поводженню з мінами та іншими ВЗВ, підвищенню безпеки людини та запобіганню нещасних випадків.

По закінченню тренінгу учасники отримали свідоцтва про проходження курсу «Інформування про мінну небезпеку».

Дивитись фоторепортаж...