На крок попереду

Децентралізація в галузі освіти на сьогодні є актуальною проблемою, що потребує вирішення. Робота над питаннями децентралізації в області за Програмою «Загальні питання реформування місцевого самоврядування. Децентралізація в галузі освіти: побудова ефективної мережі та порядок фінансування» в межах програми U-LEAD with Europe, організована департаментом освіти і науки Донецької ОДА, Донецьким ВП ЦРМС та Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти стала надзвичайно плідною та корисною для представників Покровська, Мирнограда та Покровського району. Учасники семінару поділилися враженнями від роботи:

Делегація учасників Покровського району: «Захід проведено на високому організаційному та методичному рівні. Використання інтерактивних форм роботи (тренінг, робота в команді) та діяльнісний підхід забезпечили його продуктивність. Питання фінансової автономії закладу, інклюзивної освіти, вибору стратегії та цільових індикаторів, комунікативних зв’язків, компетентнісного підходу в організації освітнього процесу є актуальними та водночас непростими. Тож знання, отримані в процесі навчання, допомогли знайти відповіді на нагальні проблемні питання. Дуже важливо, що учасники заходу мали змогу індивідуального спілкування з тренерами та модераторами.

Пропонуємо теми для подальшої співпраці:

  1. Внутрішня система забезпечення якості освіти у закладі.
  2. Діловодство в ЗНЗ.
  3. Система показників ефективності реалізації освітньої програми закладу».

Марина Завгородня, директор НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» Мирноградської міської ради: «Дуже вдячна департаменту освіти Донецької ОДА, Донецькому ВП ЦРМС, Донецькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за надану можливість бути учасницею обласного семінару. Цікавими та ефективними були запропоновані інтерактивні моделі спілкування науковців та практикуючих педагогів щодо розгляду питань автономії закладів, інклюзивної освіти, ІТ-інструментів в управлінні освітнім процесом».

Валентина Рудик, в.о. директора загальноосвітньої школи № 9 Покровської міської ради: «Хотілося б зазначити, що робота команди Донецького ОБЛІППО та Донецького ВП ЦРМС стала для нас цікавою та надзвичайно корисною. Для нашого закладу є дуже актуальними шляхи розвитку та вдосконалення впровадження в освітній процес інклюзивної освіти, бо особливим дітям, якість освіти яких залежить від нас, ми прагнемо надати весь можливий спектр послуг, і вкрай необхідно при цьому дотримуватися всіх нормативних актів та документів. Зазначу, що інформація стосовно використання ІТ-інструментарію в управлінні освітнім процесом є настільки цікавою, що ми сподіваємось на можливість її поглибленого вивчення. Надзвичайно важливим для нас є також питання фінансової автономії закладів освіти, стратегічного менеджменту в освіті в умовах децентралізації. Висловлюю велику подяку за надану можливість взяти участь у роботі семінару та сподіваюсь на можливість подальшої співпраці».

Дивитись фоторепортаж...