Про проведення ІІІ (обласного етапу) ІХ Міжанродного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Кобзарю!

Знов до тебе я приходжу,

бо ти для мене совість і закон.

Ліна Костенко

У серцях мільйонів українців образ Тараса Шевченка є символом державності, нації, єдності, поступу до внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати… Таким постає поет і у творчих роботах молодого покоління всієї України й Донеччини зокрема.

2 грудня 2018 року девʼятнадцятий рік поспіль юні шанувальники Кобзаревого слова зібралися з усіх куточків області для участі в ІІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Цьогоріч відділ української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, що здійснює організаційно-методичний супровід конкурсу, радо зустрів школярів і студентів у стінах Краматорської української гімназії.

День змагань розпочався з урочистої частини, під час якої до учасників із вітальним словом звернулися Остап Бодик, в. о. ректора Донецького ОБЛІППО, кандидат філологічних наук; Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України; Олена Решетняк, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук, Вікторія Щербак, директор Краматорської української гімназії, заслужений працівник освіти України. Виступи дорослих надихнули учасників на виконання завдань за творчою спадщиною Т. Г. Шевченка, а піднесений настрій, навіяний пісенними й танцювальними номерами гімназистів, надав позитивних емоцій та снаги.

Конкурсанти придумували розповідь про життя малого Тараса в пана Енгельгардта; писали гумореску про Шевченка на підставі поданої жартівливої історії; в уявному відкритому листі зверталися до Шведської королівської академії з проханням присудити поетові Нобелівську премію; за розглянутими муралами складали текст виступу в шкільному радіожурналі «Актуальність Шевченкового слова»; уявляли себе ілюстраторами-дизайнерами й пропонували образ, у якому міг би бути представлений письменник на мистецькій виставці з нагоди 205-ї річниці від дня народження; самостійно обирали й описували один день життя Тараса Шевченка у вигляді сторінки з його «Щоденника».

Незабаром дізнаємося, хто здобуде перемогу в цьому престижному мовно-літературному конкурсі, щоб подолати нову вершину – фінальний етап, який відбудеться на початку лютого 2019 року.

Щира подяка директору Щербак Вікторії та педагогічному колективу Краматорської української гімназії за гостинність, професіоналізм під час організації та проведення заходу.

Дивитись фоторепортаж...