Участь школярів Донеччини у фокус-групі «Участь дітей у прийнятті рішень, що їх стосуються»

Після цьогорічної конференції Eurochild Україну було обрано однією з 5 країн (серед інших — Німеччина, Франція, Великобританія та Мальта), що має здійснити аналітичне дослідження щодо залучення та участі дітей у правозахисних питаннях і законотворчих процесах своєї країни.

Eurochild — мережа організацій, що працює для дітей та з дітьми з усієї Європи й прагне створити суспільство, що поважатиме їхні права. Eurochild сьогодні — це більш ніж 190 організацій і приватних осіб з 33 країн Європи.

Особливістю діяльності організації є залучення дітей до процесів, створення молодіжних дорадчих груп та надання їм можливості озвучити свої міркування з питань, що безпосередньо їх стосуються. Eurochild має спеціальний консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, є членом Комітету експертів Ради Європи й активно співпрацює з Єврокомісією, ЮНІСЕФ та іншими ключовими міжнародними організаціями із захисту прав та інтересів дітей.

Одним з етапів даного дослідження була робота фокус-групи з 20 дітей, громадян України віком від 12 до 18 років, основним завданням яких було визначення проблемних аспектів тематики участі та залучення дітей.

У цікавому заході взяли участь троє дітей з Донеччини: учні Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради Поліна Кравцова і Назар Болотов та учениця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Покровської міської ради Вікторія Булатова.

Діти працювали завзято, творчо, енергійно, інколи весело, але дуже відповідально і, як результат, розробили пропозиції щодо становлення та вдосконалення цього напряму у формі рекомендацій для Ради Європи. Ця зустріч школярів з різних куточків нашої країни ще раз підтвердила «Майбутнє України в руках наших дітей!!!»

Дивитись фоторепортаж...