Про проведення ІІІ (обласного) етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Міжнародний конкурс з української мови імені Петраа Яцика — випробування, яке має на меті вшанування українського слова, піднесення його престижу серед молоді, виховання поваги до народної культури та традицій українців. Девʼятнадцятий рік поспіль творча молодь Донеччини бере участь у цьому філологічному змаганні, що стало чудовим святом, свічку якого 2000 року запалив відомий меценат, канадський підприємець українського походження Петро Яцик.

16 грудня 2018 року відділи української мови та літератури та початкової освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організували й провели ІІІ (обласний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учасників гостинно зустріли адміністрація, педагоги та учні Краматорської української гімназії.

Із вітальним словом до переможців ІІ етапу звернулися Остап Бодик, в.о. ректора Донецького ОБЛІППО, кандидат філологічних наук; Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України; Наталія Капінус, завідувач відділу початкової освіти Донецького ОБЛІППО; Надія Швидка, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук; Вікторія Щербак, директор Краматорської української гімназії, заслужений працівник освіти України. Дорослі висловили сподівання на високі досягнення, нові перемоги, на те, що учасники конкурсу збагачуватимуть, розвиватимуть українську мову, гідно презентуватимуть її у світі та передадуть у спадок своїм дітям.

Надихнути школярів і студентів на виконання конкурсних завдань допомогли й пісенні та танцювальні номери, підготовлені учнями Краматорської української гімназії.

Традиційно учасники складали власні висловлення: твір-опис калини за репродукцією картини (5 клас), лист до зими (6 клас), інформаційне повідомлення для шкільної газети «Омріяна подорож», твори-роздуми «Значення словників у здобутті освіти» (8 клас), «Про що мріє цифрове покоління українських школярів?» (9 клас), «Хай живе неоднаковість, слава відмінностям!» (10 клас), «Почуття подяки – це не тільки найбільша чеснота, але й мати всіх інших чеснот» (11 клас). Конкурсанти також виконували завдання «Мовного калейдоскопа» з різних розділів мовознавства, редагували словосполучення та речення.

Сьогодні учасники – незабаром переможці обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика… Хто здобуде першість? Відповідь на це запитання дізнаємося вже наступного тижня, після роботи компетентного журі.

Щиро вдячні директору Вікторії Щербак та педагогічному колективу Краматорської української гімназії за гостинність, професіоналізм під час організації та проведення заходу.

Дивитись фоторепортаж...