Тренінг для тренерів «Життєві навички для активного громадянства»

11-13 грудня 2018 року на базі готелю «Експрес» м. Київ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні і Європейського Союзу, Громадської організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» відбувся тренінг для тренерів «Життєві навички для активного громадянства учнівської молоді».

Учасниками даного тренінгу були координатори проекту, фахівці закладів післядипломної педагогічної освіти, регіональні тренери навчального курсу «Вчимося жити разом» основної і старшої школи Донецької і Луганської областей. А саме, 18 фахівців закладів освіти Донецької області, серед яких 8 науково-педагогічні працівники Донецького ОБЛІППО (Поуль Валентина, Кітова Ольга, Нікітюк Катерина, Капінус Наталія, Коваленко Олександр, Заріцький Олексій, Дубяга Андрій, Спірке Олена).

У перший день тренінгу учасників привітав Пономаренко Володимир, голова громадської організації «Здоров’я через освіту», кандидат технічних наук. Він ознайомив учасників з основними завданнями проекту «Посилення участі підлітків у житті громади і школи», з метою, завданнями та процедурами роботи на тренінгу, пояснив організаційні моменти. Учасники тренінгу були залучені до першого етапу оцінювання ефективності тренінгу, завдяки організованій роботі в групах проаналізували вікові особливості молоді підліткового віку, ознайомилися з тренінговим курсом «Життєві навички для активного громадянства», розподілили запропоновані тренінги курсу для оцінювання і моделювання.

Наступний день супроводжувався демонстрацією обраного тренінгу кожною з чотирьох груп, на які було розподілено учасників; обговоренням модельної демонстрації та пропозицій щодо удосконалення змісту курсу; ознайомленням з електронними ресурсами для навчання педагогів і підготовкою проектів типової програми дводенного тренінгу для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Донецької та Луганської областей.

Останній день тренінгу супроводжувався презентацією підготовлених групами тренерів Донецької та Луганської областей проектів типової програми тренінгів для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти; розробленням плану проведення 40 тренінгів для педагогів Донецької області, які мають відбутися протягом січня-лютого 2019 р. Це сприятиме формуванню навичок активного громадянства в учнів області завдяки тренінгам, які будуть проводити вчителі у березні – травні 2019 р.

Завдяки представниці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Любомудровій Лілії учасники тренінгу ознайомилися з мережею молодіжних організацій, обговорили різні форми громадянської участі учнівської молоді у житті школи й місцевої громади.

Отже, проведений тренінг забезпечив підготовку фахівців з методики проведення тренінгів «Життєві навички для активного громадянства» для подальшого навчання вчителів закладів освіти Донецької та Луганської областей.

Дивитись фоторепортаж...