Обласний конкурс «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі»

«Урок – перше вогнище, зігрівшись біля

якого людина прагне стати мислителем»

Г. О. Пуліна

20 грудня 2018 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради Донецької області відбувся фінал обласного конкурсу «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі». Конкурс, організований відділом суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, проводився з метою просування педагогічних інновацій, підтримки та використання нових педагогічних ідей, технологій під час організації освітнього процесу в Новій школі.

Конкурс проводився в три етапи: міський/районний, обласний заочний та обласний очний етап. Для визначення кращих робіт під час заочного етапу та відзначення переможців було створено компетентне журі з науковців, методистів та вчителів – переможців фахових конкурсів. До ІІ (обласного очного) етапу було запрошено 10 педагогів: 7 педагогів (взяли участь 6) у номінації «Урок з історії» і 3 вчителі в номінації «Урок з правознавства».

У фінальних змаганнях конкурсу учасники презентували основну ідею своєї педагогічної діяльності та реалізовували її через формат майстер-класів (вміння, розвиток різних видів мислення, формування цінностей і ставлень, реалізацію інтегрованих змістовних ліній). Представлені майстер-класи були різноманітними за тематикою, цікавими, актуальними, відповідали сучасним концептуальним підходам шкільної суспільствознавчої освіти. Творчі вчителі області довели, що секрет життєздатності уроку полягає у гнучкості, здатності до трансформації відповідно до вимог часу, що сьогодні процес вивчення базових дисциплін спрямовано на розвиток предметних та ключових компетентностей учнів, а вчитель повинен постійно зростати, створюючи інноваційне навчально-методичне забезпечення уроку історії та правознавства. Основними критеріями, за якими визначалися переможці, були наявність нових ідей, які виходять за рамки стандарту і відповідають тенденціям сучасної освіти та методиці викладання предмета, побудова майстер-класу на ціннісних засадах, актуальність педагогічної ідеї та її розкриття у майстер-класі, оригінальність підходу до розкриття теми, дієвість та доцільність застосованих технологій, методів та прийомів.

Найкращі результати отримали у номінації «Урок з історії» Островська Світлана Демидівна, учитель Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Покровської міської ради Донецької області, Хода Ганна Олександрівна, учитель Навчально-виховного комплексу «Ліцей із загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів» Костянтинівської міської ради Донецької області), Кубрак Юлія Анатоліївна, учитель Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 ім. Валерія Доценка Мирноградської міської ради Донецької області та Котович Анастасія Євгенівна, учитель Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Добропільської міської ради Донецької області. Серед правознавців найкращі результати показали Волосунова Лариса Олександрівна, учитель Костянтинівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Костянтинівської міської ради Донецької області, Кострікова Світлана Леонідівна, учитель Очеретинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександрівської районної ради Донецької області та Тютюнник Тамара Григорівна, учитель Іванопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради Донецької області).

Вітаємо переможців і сподіваємось, що конкурс «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі» й надалі сприятиме підвищенню якості викладання історії та правознавства, формуванню громадянської відповідальності та національних цінностей учнів засобами суспільних дисциплін та залученню педагогів області до участі у професіональних конкурсах, виявленню перспективного педагогічного досвіду.

Дивитись фоторепортаж...