Тренінг «Життєві навички для активного громадянства»

08-09 січня в м. Покровську на базі НВК № 1 проведено тренінг для вчителів основної та старшої школи «Життєві навички для активного громадянства» в рамках проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади».

Організатори тренінгу та виконавці відповідного проекту — Міністерство освіти і науки України та Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні й Європейського Союзу.

Учасниками заходу стали 32 педагоги м. Покровська. Проводили захід регіональні тренери — Катерина Валентинівна Нікітюк,  старший викладач кафедри психології та розвитку особистості Донецького ОБЛІППО, та Хмарна Антоніна Володимирівна, заступник директора навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області, методист відділу методичного забезпечення оздоровчої функції освіти Донецького ОБЛІППО.

Мета тренінгу: підготовка педагогів з методики проведення тренінгів «Життєві навички для активного громадянства».

Завдання тренінгу:

  1. Ознайомити з основними завданнями проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади».
  2. Обговорити потреби та особливості розвитку підлітків.
  3. Проаналізувати зміст, спрямованість і методи компетентнісного навчання учнів за тренінговим курсом «Життєві навички для активного громадянства», сформувати пропозиції щодо удосконалення змісту тренінгового курсу.
  4. Визначити способи впровадження курсу у своїх закладах загальної середньої освіти.
  5. Ознайомити із подальшими кроками щодо взаємодії навчальних закладів із дитячими і молодіжними громадськими організаціями та центрами для молоді.

Програма дводенного тренінгу була насиченою та змістовною. Педагоги дізналися про особливості впровадження курсу «Життєві навички для активного громадянства». Провели змістовне оцінювання курсу і моделювання окремих тренінгів за методом «глибокого занурення». Всі учасники по завершенню заходу отримали сертифікати фахівця з методики викладання тренінгового курсу для учнівської молоді.

Висловлюємо щиру подяку за гостинність та надання комфортних умов для проведення тренінгу директору навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області Костриці Тетяні Степанівні.

Тренінг пройшов у дружній і творчій атмосфері. Маємо надію, що отриманий педагогами досвід сприятиме розвитку життєвих навичок, необхідних для набуття громадянської компетентності та соціального залучення учнівської молоді підліткового віку.

Дивитись фоторепортаж...