Проекти та фандрайзинг як шлях до покращення якості освіти

05.02.2019 р. на базі Донецького ОБЛІППО відбулося перше заняття кластера «Проекти та фандрайзинг», що проходить в межах обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті» (ОТЛ). Метою заходу стало формування в учасників теоретико-методологічної бази знань щодо проектної діяльності в освітньому закладі.

До участі долучилися 24 учасники з міст, районів, ОТГ області, серед яких директори, заступники директорів закладів освіти та вчителі-предметники.

Завдання ОТЛ та кластера зокрема окреслив Абизов В. Є., завідувач кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО, зазначивши про важливість залучення грантових та спонсорських інвестицій у розвиток школи та освіти в цілому.

Практичним досвідом роботи щодо участі в проектах різного спрямування поділилася Самарська М. В., експерт-фасилітатор Спільноти практик: сталий розвиток платформи Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, практичний психолог, учитель інформатики Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. № 18 Добропільської міської ради. Правильне визначення проблеми, яку має вирішити школа шляхом участі в проекті, постановка мети та завдань є запорукою ефективної реалізації проекту.

Упродовж практичної частини заходу учасникам було запропоновано розробити власні освітні проекти, які б були спрямовані на покращення якості навчально-виховного процесу. Колективне обговорення кожного з них допомогло усунути помилки, що трапляються при створенні концепції проекту.

Домашнім завданням було визначено: розробити концепцію проекту на основі виявленої соціальної проблеми освітнього закладу (за схемою, запропонованою тренером Самарською М. В.)

Усі матеріали семінару розміщено за посиланням https://goo.gl/2Jvc92

Дивитись фоторепортаж...