Біологія мовою серця: семінар для вчителів природничих дисциплін провела В. Ф. Бак, віце-президент Всеукраїнської асоціації гуманної педагогіки

08 лютого 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося заняття № 1 постійно діючого семінару «Методична система формування біоетичних знань учнів у процесі вивчення природничих дисциплін (з досвіду роботи Бак В. Ф., учителя біології Бахмутського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради, к.п.н.)».

Метою заходу було визначено розкрити гуманістичні тенденції в сучасній українській освіті у світлі Концептуальних засад реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», а також обговорити питання впровадження інтегрованих курсів природничих наук.

З вітальним словом до учасників постійно діючого семінару – методистів МК (НМЦ), керівників МО, учителів біології, географії, хімії – звернувся Віктор Іванович Шабанов, завідувач кафедри природничих дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, к.б.н.

Було зазначено, що головним принципом сучасної української школи має стати людиноцентризм. Це зумовлює важливість об’єднання в освітньому процесі засвоєння природничих знань і пізнання системи людських цінностей.

Із доповіддю-презентацією про зміст біоетичних знань та особливості уроку біоетичного спрямування виступила Вікторія Федорівна Бак, к.п.н., віце-президент Всеукраїнської асоціації гуманної педагогіки. Далі вона блискуче довела можливість наскрізного виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях на уроках біології шляхом моделювання уроку за темою «Еволюція органічного світу Землі. Що чекає людство в майбутньому?».

28 учасників постійно діючого семінару в електронному вигляді отримали методичні наробки В. Ф. Бак із посібника «Біологія мовою серця». Для презентаційного ознайомлення з представленою концепцією викладання природничих наук пропонуємо презентацію «Біоетичний світогляд як основа оновлення змісту та підходів до викладання шкільного предмета «Природничі науки»»: https://drive.google.com/file/d/1vTNyZGV_ZLdZZ0_DIsN3e8FCrKfYvTx4/view?usp=sharing

Дивитись фоторепортаж...