Відбувся І тур обласного етапу XV Всеукраїнського учнівського турніру юних журналістів

І тур обласного етапу XV Всеукраїнського учнівського турніру юних журналістів відбувся 7 лютого 2019 року на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради.

У турнірі взяли участь 6 команд із 25 учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти Краматорська, Покровська, Дружківки, Лимана, Селидового, Іллінівської громади Костянтинівського району.

Учасників та гостей привітали Світлана Юріївна Гарна, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, Лариса Федорівна Кравцова, методист Управління освіти Краматорської міської ради, які наголосили на тому, що турнір надає можливість обдарованим і талановитим школярам зорієнтуватися професійно, ширше й повніше розкрити й виразити себе в складних соціальних і політичних умовах сучасної України, набувши досвід роботи в ЗМІ, підвищувати соціальну активність і удосконалювати навички володіння українською мовою.

До складу журі увійшли професійні журналісти, представники Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Краматорського міського методичного кабінету, Донецького обласного дитячо-молодіжного центру, викладачі Донбаського державного педагогічного університету, керівники гуртків журналістики.

Під час журналістських раундів у запеклих дебатах про інформаційні війни, роль громадянської журналістики в суспільстві, принципи створення лонгрідів, особливості роботи крос-медійників, про те, чи має моральне право редактор місцевої газети публікувати політичну «джинсу» і чи існує баланс позитиву та негативу в українських телевізійних програмах новин, народжувалася істина та виявлялися ораторські вміння й бойовий дух юних журналістів.

У фінал вийшли 3 команди, що набрали найбільшу кількість балів у півфінальних раундах. За результатами фінального раунду були визначені І, ІІ та ІІІ місця:

  • команда «Дзеркало» (Лиманський НВК «гімназія - ЗОШ І ступеня», керівник Колгашева Т. Г.) — І місце;
  • команда «Парадокс» (м. Краматорськ, керівник Григор’єва І. О.) - ІІ місце;
  • команда «Титани» (Дружківська ЗОШ I-III ступенів № 7, керівники Стопкевич О. В., Пархоменко Л. С.) – ІІІ місце.

Команди «Дзеркало», «А.Жур» (Іллінівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Костянтинівського району) та «Парадокс» (Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6) взяли участь у додатковій номінації й надали випуски шкільних газет. Переможцем у додатковій номінації стала газета «Дзеркало» Лиманського НВК «гімназія – ЗОШ I ступеня».

Ведучі турніру — випускники Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 — нині студенти Максим Супрун і Альбіна Гришина змогли створити доброзичливу та творчу атмосферу змагань.

Усі учасники турніру отримали призи. Допомогу в організації нагородження учасників та переможців призами надав народний депутат Максим Єфімов.

Організатори фестивалю щиро вдячні колективу Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 (директор Калініна В. П.) за гостинність і створені сприятливі умови для проведення обласного заходу.

Дивитись фоторепортаж...