«Кулінарні» шедеври руками філологів-україністів Донеччини

Коли поєднуються любов і майстерність,

можна чекати на шедевр.

Джон Рескін

27 лютого 2019 року представники методичних служб та керівники предметно-методичних комісій учителів української мови та літератури спілкувалися у світовому кафе «Центр усесвіту – Дитина». «Місце зустрічі» не є випадковим, адже цьогорічним напрямком розвитку філологічної освіти в області є проблема «Школа майбутнього: принцип дитиноцентризму на уроках української словесності». А формат роботи обумовлений необхідністю обговорення важливих питань у світлі основної теми, а також обміну досвідом методичних служб Донеччини.

Учасників заходу привітала радник голови Донецької облдержадміністрації Тамара Олексіївна Лук’янчук, підкресливши важливість національної свідомості сучасного вчителя для навчання й виховання патріотів України в Новій школі.

Завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України Тетяна Сергіївна Байдаченко розповіла про здобутки та перспективи Донеччини в царині філологічної освіти протягом 2018-2019 навчального року, а також презентувала учасникам світового кафе «меню».

«Шеф-кухарями» заходу стали Ірина Миколаївна Сітькова, учитель Часовоярської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради; Світлана Валентинівна Дєлєскє, учитель Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Слов’янської міської ради; Тетяна Леонідівна Донченко, завідувач ММК управління освіти Бахмутської міської ради; Галина Феліксівна Сухарь, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Донецького обласного ІППО; Тетяна Анатоліївна Сезько, учитель Краматорської української гімназії Краматорської міської ради; Інна Миколаївна Войтенко, учитель Сонячної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Волноваської районної ради.

Із любов’ю та майстерністю під керівництвом досвідчених «господарок» педагоги «приготували» відомі українські страви: млинці («Через мотивацію до особистісно зорієнтованого уроку»), борщ («Інноваційні технології в реалізації принципу дитиноцентризму»), вареники («Новій школі – новий учитель»), сирники з родзинками («Інклюзивне навчання крізь призму філолога»), голубці («Робота з філологічно обдарованими учнями в Новій українській школі»), пляцок «Дива» («Дистанційна освіта кожному»). Формат світового кафе дозволив учасникам рухатися між столами та зробити внесок від кожного міста, району чи ОТГ у приготування всіх «страв». Результатом стали представлені під час «дегустації» змістовні, яскраві, оригінальні колажі, що презентували досвід області у світлі проблеми заходу.

На етапі рефлексії педагоги обговорили «післясмак» спілкування, відзначивши атмосферу доброзичливості та ефективної співпраці, що панувала у світовому кафе.

«Скуштувавши страви», учасники зустрічі переконалися в справедливості слів Джерома Клапки Джерома не тільки щодо кулінарії, а й стосовно української школи та нового педагога: «Кухня — храм, який ми шануємо, палаюча плита — вогонь весталок, кухар — верховний жрець. Він всемогутній і милосердний, він як рукою знімає печаль і зітхання, проганяє ворожнечу, тішить любов». Саме на такого творця чекає Нова українська школа.

Відділ української мови та літератури висловлює щиру подяку колективу Краматорської української гімназії за сприяння в організації заходу.

Дивитись фоторепортаж...