Педагоги позашкільних і спеціальних освітніх закладів області приєдналися до проекту «Життєві навички для активного громадянства»

04-05 березня 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної освіти відбувся дводенний тренінг «Життєві навички для активного громадянства». До опанування тренінгових методик було залучено 65 педагогів позашкільних і спеціальних освітніх закладів області.

У групі № 40 працювали тренери — Олексій Заріцький, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького ОБЛІППО, Андрій Дубяга, завідувач відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО.

У групі № 41 тренерами були Валентина Поуль, завідувач кафедри психології та розвитку особистості Донецького ОБЛІППО, кандидат психологічних наук, Катерина Нікітюк, старший викладач кафедри психології та розвитку особистості Донецького ОБЛІППО.

Протягом двох днів тренінгу педагоги мали можливість ознайомитися з основними завданнями проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади», обговорити потреби та визначити особливості розвитку підлітків, запропонувати свої пропозиції щодо вдосконалення змісту тренінгового курсу «Життєві навички для активного громадянства».

У процесі відпрацювання навичок проведення тренінгів учасники заходу зазначили, що саме тренінг як форма організації освітнього процесу безпосередньо відповідає потребам сучасних дітей, тому може позитивно вплинути на формування і становлення їх життєво важливих компетентностей.

Особливим і відповідальним був етап визначення способів впровадження тренінгового курсу «Життєві навички для активного громадянства». Враховуючи особливості освітньої діяльності позашкільних і спеціальних освітніх закладів, учасники тренінгу запропонували конструктивні способи реалізації тренінгового курсу.

Всі учасники по завершенню заходу отримали сертифікати фахівця з методики викладання тренінгового курсу для учнівської молоді.

Цей тренінг відкрив нові перспективи для посилення участі підлітків у житті громади, запровадження тренінгових форм роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, згуртування педагогічної спільноти.

Дивитись фоторепортаж...