Розвиваємо професійну компетентність освітніх менеджерів!

13.03.2019 року в Донецькому ОБЛІППО відбувся workshop «Проблема створення моделі професійних компетентностей менеджера освітнього закладу», що проходив у межах обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті».

Фінансова автономія освітнього закладу, передбачена Законом України «Про освіту», вимагає неабиякої обізнаності менеджерів освіти у фінансово-економічних питаннях. З огляду на це, Правдивцев П. А., старший викладач кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО, висвітлив різні моделі фінансово-економічної компетентності керівника освітнього закладу, що передбачають обізнаність у бюджетному законодавстві, різні способи економічного мислення. Слухачам було запропоновано розробити власну модель фінансово-економічної компетентності та ментальну карту її опанування.

Соціально-комунікативна компетентність менеджера освіти передбачає вміння збору, обробки та інтерпретації інформації за допомогою прикладних соціологічних досліджень. Не всі методи досліджень відповідають умовам шкільного середовища. Саме на цьому наголосив Абизов В. Є., завідувач кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО, висвітливши методи анкетування для соціологічного дослідження в школі із застосуванням «кластерного відбору» та «закритих запитань». Особлива увага була приділена інтерпретації результатів соцдослідження, адже вони і є відправною точкою ефективних зрушень у школі. Учасникам лабораторії було запропоновано скласти анкету та провести опитування у своїх школах.

Як швидко та ефективно обробити результати соціологічних досліджень, розповіла Литвин В. В., методист відділу ЗНО та моніторингу якості освіти, наочно розкривши суть питання за допомогою сервісів Google. Алгоритм дій при розробці інструментарію для самооцінки цифрової компетентності керівників освіти розкрив Фарін С. Л., завідувач відділу ЗНО та моніторингу якості освіти.

Слухачам було окреслено домашнє завдання. Матеріали для учасників лабораторії знаходяться на Classroom.

Дивитись фоторепортаж...