Проведено друге заняття авторської творчої майстерні «Формування громадянської та соціальної компетентностей учнів на уроках зарубіжної літератури»

10 квітня 2019 року відбулося друге заняття віртуальної авторської творчої майстерні О. В. Павлової, учителя зарубіжної літератури комунального закладу «Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області» за темою «Організація процесу виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях під час уроків зарубіжної літератури». У заході взяли участь 23 методисти, керівники МО, учителі зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти області.

На початку заняття учасників привітала С. Ю. Гарна, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Вона звернула увагу учасників на те, що модернізація змістовного наповнення, форм і методів проведення уроків зарубіжної літератури потребує зміщення акцентів на естетико-гуманістичну сутність художніх творів.

Згідно з планом проведення віртуальної авторської творчої майстерні було:

- розглянуто зміст поняття «громадянська компетентність» (згідно з Рамкою компетентностей для культури демократії Ради Європи);

- здійснено аналіз виховного потенціалу навчальної програми «Зарубіжна література» (10-11 класи).

У практичній частині віртуальної творчої майстерні О. В. Павлова запропонувала учасникам спільно змоделювати урок із зарубіжної літератури у 6-му класі. На її думку, вивчення роману «П'ятнадцятирічний капітан» Жуля Верна дозволить учням знайти відповідь на питання: «Як пройти духовне випробування та зберегти людяність?».

З матеріалами другого заняття віртуальної авторської творчої майстерні «Формування громадянської та соціальної компетентностей учнів на уроках зарубіжної літератури» можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1kgt7dMuTnSswKBzuodBf8xdjc39a0afB?usp=sharing