Відбулося перше заняття авторської творчої майстерні Гатеж Т. В.

11 квітня 2019 року розпочала роботу обласна авторська творча майстерня вчителя російської мови, зарубіжної літератури Костянтинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8 Костянтинівської міської ради Гатеж Тетяни Володимирівни з теми «Візуалізація навчальної інформації як засіб підвищення якості викладання мови та літератури». Перше заняття було присвячено використанню на уроках зарубіжної літератури таких методів візуалізації, як хмара слів, QR-коди, ФБ-профіль, ребуси, печворк, пазли, розмальовки тощо.

Учасників заходу ‒ 32 учителів-філологів Донеччини ‒ привітала завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО Світлана Юріївна Гарна, яка зауважила, що останнім часом значну увагу освітян привертає проблема візуалізації навчального матеріалу. Особливого значення вона набула у зв’язку зі специфікою навчання покоління Z, для представників якого характерне сприймання інформації, насамперед, через її зображення. Дослідники відзначають, що сучасні учні належать до іншої інформаційної культури, по-іншому ставляться до процесу пізнання світу. Тому сучасний учитель повинен не лише знати свій предмет, а й використовувати різні медіазасоби для організації навчального середовища. Світлана Юріївна також представила автора майстерні, окреслила план та завдання кожного з чотирьох занять.

У теоретичній частині Т. В. Гатеж дала визначення поняттю «візуалізація», охарактеризувала різні інструменти візуалізації. На думку майстра, завдяки пріоритетності кліпової культури в столітті глобальної комп'ютеризації, більшість сучасних дітей – візуали, тому для активізації їх пам’яті й підтримання уваги потрібні мнемотехніки. Тільки мультимедіа дає можливість найефективніше використовувати таку мнемотехніку, як візуалізація. Тому під час практичної частини учасники заходу мали можливість спробувати самостійно попрацювати над створенням різних засобів візуалізації під керівництвом майстра. І їм це вдалося.

На етапі рефлексії кожен щиро подякував Тетяні Володимирівні за цікаву роботу й отримане велике задоволення від позитивної взаємодії та співдружності.

Відділ гуманітарної освіти дякує Тетяні Володимирівні Гатеж за плідну співпрацю. Зичимо їй нових креативних ідей, успіхів у реалізації творчих задумів. Чекаємо на нову зустріч!

Дивитись фоторепортаж...