Обдаровані діти – інтелектуальний ресурс нації Ми яскраві! Ми цікаві! Ми інтелектуальні та допитливі! Ми – золотий фонд Донеччини! Ми – молоде покоління! Ми – зірки надій!

12 червня 2019 року в бізнес-центрі SA&GA відбулось урочисте нагородження переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, IV етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, конкурсів за підтримки Міністерства культури України та їх педагогів-наставників «Талант. Інтелект. Творчість». Урочисте нагородження проходило під патронатом Донецької обласної державної адміністрації.

Свято стало «зоряним часом» не тільки для дітей, які досягли успіхів у навчанні, науці, творчості, а й для їхніх педагогів, батьків, широкої громадськості. З кожним роком зростає кількість учнів, які бажають спробувати свої сили в інтелектуальних змаганнях. Велику роль у цьому процесі відіграють як моральні, так і матеріальні стимули – урочисте вшанування переможців, призерів, педагогів-наставників, цінні подарунки, які вручив О. І. Куць, голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації. Він наголосив на важливості всебічного сприяння розвитку здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення єдиного інформаційно-освітнього простору для розвитку та підтримки обдарованих дітей. Також Олександр Іванович зазначив, що школярі Донецької області цьогоріч підвищили свій рейтинг. Донеччину на Всеукраїнському рівні представляла команда у складі 81 учасника, з яких 4 отримали дипломи І ступеня, 9 – дипломи ІІ ступеня, 29 – дипломи третього ступеня. Взагалі юні олімпійці області показали високі результати з 19 навчальних предметів. Донецьке територіальне відділення Малої академії наук України також гідно представило свою область. У медальній скарбничці юних академіків – 2 золота, 7 срібних нагород та 10 бронзових (із 40 робіт). Учасники команди намагалися якнайкраще показати знання в обраних галузях науки та презентувати свої науково-дослідні роботи. Усього 19 медалістів вибороли перемогу в нелегкому змаганні на фінальному етапі.

На святі цінними подарунками були відзначені 58 учнів, а також їхні наставники з різних куточків Донеччини.

В урочистому заході також взяли участь:  І.С. Стокоз, заступник голови облдержадміністрації, Т. О. Лук’янчук , радник патронатної служби голови облдержадміністрації, Т. В. Сідашева, в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Т.М. Філіпенко, учитель історії та правознавства Курахівської гімназії «Престиж» (школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та гімназія) Мар’їнської районної ради, привітала колег та висловила подяку місцевим органам  влади  за створення належних і комфортних умов у закладах освіти.

Олеся Боклаг, учениця Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області, переможниця Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, виступила від імені всіх учнів:

«Я, учениця 8 класу Краматорської української гімназії, представляла у складі команди рідну Донеччину на рівні України та мала змогу довести, що Донеччина – це Україна, що на моїй рідній землі шанують українську мову, розвивають її, говорять нею.

З гідністю й шаною усвідомлюю велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. На думку спадають слова Марії Склодовської-Кюрі: «Важливо вірити, що талант нам дається не просто так – і що за будь-яку ціну його потрібно для чогось використовувати». Тож буду використовувати свої знання та сили на славу рідного міста, Донеччини, України. Бажаю всім присутнім утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб слугував єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців!»

Своїми виступами на урочистому заході порадували «Народний художній колектив» вокальна студія Heartbeat» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості (керівник Геннадій Петренко) та народний художній ансамбль бального танцю «Фортуна» комунального закладу «Донецький Палац молоді «Юність» (керівник Євген Савченко).

Щиро дякуємо педагогам-наставникам та батькам за те, що, не шкодуючи сил і часу, завжди спрямовують свої сили й знання на розвиток таланту та досягнення успіху юних обдарувань.

Особливо вдячні керівництву бізнес-центру SA&GA за плідну співпрацю та гостинність.

Дивитись фоторепортаж...

Більше фото...