На шляху до змін – 2019. День п’ятий

14 червня 2019 р. настав останній день перебування учнів Донецької області у Литві, і пригоди були не менш цікавими та пізнавальними за попередні дні. Школярі відвідали цікаву екскурсію у старовинному Тракайському замку – найбільшому зі збережених у Литві старовинних замків, що знаходиться у стародавній резиденції литовських князів – місті Тракай. Усередині замку з 1962 року знаходиться музей історії Тракаю і сувенірні кіоски. Крім того, діти завітали до місцевих майстрів і навчилися готувати автентичну страву – кібінаї – запозичені в караїмів пиріжки. Це одна з небагатьох страв литовської кухні, де використовують баранину, що привезли із собою караїми, які влаштувалися у Великому князівстві Литовському в 1397-1398 рр., коли литовський князь Вітовт після походу в Крим вивів звідти кілька сотень караїмських і татарських сімей (караїмська традиція).

Рефлексія та підсумки роботи були проведені вже у Вільнюсі.

15 червня 2019 по дорозі з Литви Олена Василенко, начальник відділу національно-патріотичного виховання департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, користуючись нагодою перебування в Києві, влаштувала учасникам проекту зустріч із членами правління ГО «Українська Ініціатива» – Юрієм Косенком та Ольгою, які провели невеличку культурно-просвітницьку програму Києвом. Учні змогли побачити нещодавно відкритий барельєф Головному Отаману Симону Петлюрі (21.01.2019), пам’ятник Михайлу Грушевському, будинок, у якому розташовувалася Центральна Рада. Ю. Косенко ознайомив всіх із деякими подіями доби Визвольних Змагань 1917-1921 років. Також, за сприяння та особистої участі керівника сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктора Литвінова, кожному школяру було вручено по примірнику таких книг, як «Літопис українського Донбасу. Донбас в часи Визвольних Змагань 1917-1921 років», «Подорож Україною» та «Душу й тіло ми положим за нашу свободу...». Вручення книжок здійснив ічнянський активіст та волонтер Євген Зінич, який звернувся до школярів із короткою промовою, висловивши свої міркування щодо важливості пізнання молодим поколінням власної держави та її історії та розповівши про власну волонтерську діяльність.

Втомлені, але надзвичайно щасливі від отриманих вражень, знань та нових друзів, учасники проекту роз’їхалися, щоб втілювати у життя нові ідеї та змінювати свою школу на краще.

Дивитись фоторепортаж...