Оголошено початок ІV Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко

Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 1/9-438, з метою активізації наукової, творчої діяльності школярів і молоді у прагненнях розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, збереження пам’яті про голод-геноцид 1932–1933 рр. та формування на цій основі поваги до прав людини і гуманістичних цінностей розпочато ІV Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко (далі – Конкурс).

Конкурс названо на честь подружжя літераторів Лідії Коваленко (1936–1993) і Володимира Маняка (1934–1992), які на зламі 1980-х–1990-х рр. присвятили себе реалізації масштабного проєкту збирання усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Голодомору 1932–1933 рр. і досягли в цій справі визначних успіхів.

Організаторами Конкурсу є Громадська організація «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine), за підтримки і сприяння Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

Спеціальна тема Конкурсу 2019 року – «Голодомор 1932–1933 р. – геноцид Українського народу: історія, пам’ять, уроки на майбутнє». Організатори очікують від конкурсантів досліджень у сфері індивідуальних та родинних історій епохи Голодомору, а також сенсів і способів пам’ятання минулого. Необхідними умовами участі в конкурсі є демонстрація ґрунтовних знань у царині голодоморних студій та неформального підходу в пошуку відповіді на ключове питання: як наші знання про Голодомор можуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення і стати сильнішими в особистісній реалізації, обстоюванні принципів демократії та прав людини.

Номінації Конкурсу:

  • Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями: кращі роботи учнів 5-8 класів; кращі роботи учнів 9-11 класів.
  • Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.
  • Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років).

Нагороди переможцям:

  • У кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців, із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грошової винагороди відповідно 5 тис. грн, 3 тис. грн, 2 тис. грн.
  • Додатково в кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт, із врученням заохочувального диплома та грошової винагороди в розмірі 1000 грн.
  • Переможці Конкурсу по усіх номінаціях/підномінаціях, які здобули 1-е, 2-е, 3-є місця, запрошуватимуться до столиці України м. Києва на урочисту церемонію нагородження.
  • Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників (за додатковим зверненням до Організаторів).

На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.

Терміни проведення Конкурсу:

Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурс до 1 листопада, підбиття підсумків, оголошення переможців – до 10 листопада, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2019 р.

Конкурсні роботи мають бути надіслані:

  • Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва): 02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «ІV Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2019».
  • Електронною поштою (відповідно до номінацій):

Кращі роботи учнів: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кращі роботи вчителів: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кращі роботи молодих науковців: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Лист Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 №1/9-438 «Про проведення конкурсу»: https://drive.google.com/file/d/1fO-r4VArtVs7OW5-xtAZITAQa3GA_eeg/view?usp=sharing

Умови проведення у 2019 році ІV Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко: https://drive.google.com/file/d/1Gs3i_2yiqPt3b9R4sOji4xpo3twk10n5/view?usp=sharing