Семінар-тренінг з національного виду спорту «Спас» у розділі «Спортивне метання ножа» (для педагогічних працівників ЗЗСО та ЗПО всіх категорій)

Згідно з планом заходів на 2019 рік з реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Донецькій області на 2016-2020 роки, річним планом Донецького ОБЛІППО, 27-29 серпня 2019 року в м. Маріуполь був проведений обласний семінар-тренінг з національного виду спорту «Спас» у розділі «Спортивне метання ножа» для педагогічних працівників ЗЗСО та ЗПО всіх категорій (за авторською програмою президента Федерації спортивного метання ножа та сокири України О.Р. Смирнова). Учасників заходу гостинно приймав Маріупольський міський Центр позашкільної роботи за місцем мешкання.

Метою зазначеного заходу було визначено: розвиток і поширення національних видів спорту в регіоні, висвітлення особливостей використання методології та засобів національних видів спорту в національно- та військово-патріотичному вихованні, здійснення первинної підготовки керівників гуртків щодо організації роботи гуртків із зазначеного напряму.

У ході семінару-тренінгу вирішувалася низка завдань, а саме:

  1. Висвітлення особливостей здійснення національно-патріотичного виховання засобами національних видів спорту.
  2. Ознайомлення з досвідом роботи щодо впровадження національних видів спорту в роботу гуртків із цього напряму.
  3. Ознайомлення з особливостями впровадження навчальних програм з метання ножа.
  4. Практичне опрацювання техніки метання ножа.
  5. Актуалізація питань щодо імплементації національних видів спорту в роботу гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

З історією розвитку національних видів спорту в Україні присутніх ознайомив А.П. Дубяга, завідувач відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО, та О.В. Золотар, методистка відділу національного виховання, висвітливши питання про національні, військово-прикладні види спорту, що є засобом національно-патріотичного виховання молоді. Крім зазначених питань, присутнім були запропоновані практичні поради щодо організаційно-методологічних основ відкриття гуртків з національних видів спорту в ЗЗСО та ЗПО на сучасному етапі.

Практичну частину тренінгу проводив О.Р. Смирнов, президент Федерації спортивного метання ножа та сокири України, автор програми «Спортивне метання ножа». Він ознайомив учасників із теорією та методологією метання ножа, особливостями впровадження навчальних програм з метання ножа, технікою безпеки під час роботи з вихованцями гуртків цього напряму. Протягом трьох днів разом із тренером присутні оволодівали технікою метання ножа, відпрацьовували технічні елементи спортивного метання ножа, техніки метання ножа на різних дистанціях.

Присутнім була запропонована інструкторсько-педагогічна практика з вихованцями клубу «Сова» Маріупольського міського Центру позашкільної роботи за місцем мешкання.

Практична частина тренінгу завершилася проведенням підсумкового турніру зі спортивного метання ножа між учасниками семінару. Переможці були нагороджені грамотами та медалями.

По завершенню заходу 10 педагогів ЗЗСО та ЗПО області отримали сертифікати, які надають право здійснювати педагогічну діяльність керівника гуртка за напрямом «Спортивне метання ножа», а також право на проходження навчання для здобуття сертифікату інструктора із цього виду спорту та подальше включення до Федерації спортивного метання ножа та сокири України.

А.П. Дубязі та О.В. Золотар було вручено подяку Федерації спортивного метання ножа та сокири за популяризацію і розвиток національних видів спорту, відродження козацьких бойових мистецтв як засобу національно-патріотичного виховання молоді.

Дивитись фоторепортаж...