У Донецькій області відбувся Всеукраїнський молодіжний форум сім’ї

27-29 вересня 2019 року на базі пансіонату «Азов» у с. Урзуф Мангушського району Донецької області відбувся Всеукраїнський молодіжний форум сім’ї (організатори – департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України у співпраці з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації).

Учасниками форуму стали представники молодіжних громадських організацій, а також державних установ і організацій, діяльність яких спрямована на роботу з сім’ями та молоддю.

У перший день 27 вересня 2019 року проведено пленарне засідання «Українська сім’я – виклики та завдання». У доповідях Світлани Марченко, головного спеціалісту відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту; Любові Галченко, директора Центру Соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради, — було розкрито концептуальні засади політики держави щодо підтримки сімей та практичні кроки з їхнього втілення. Пленарне засідання Форуму завершилося дискусією «Цінності української молоді», модератором якої виступив Адріан Буковинський, кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, автор програми «Основи сім’ї».

Під час другого дня Форуму 28 вересня 2019 року відбулася презентаційна сесія на тему сучасних сімейних цінностей «Підготовка до подружнього життя» (виступи Адріана Буковинського, Романа Голованова, тренера-психолога МГО «Наша спадщина»). Було представлено кращі практики у проведенні інформаційно-просвітницьких заходів із підвищення рівня взаєморозуміння в молодих сім’ях (виступи Олега Олійника, керівника Школи подружнього життя в Донецькій області, Наталі Тосхопаран, начальника відділу культури і туризму Мангушської райдержадміністрації, Альони Чіпчевої, директора Центру Соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мангушської райдержадміністрації, Овчаренко Катерини та Олени Селіванової, представників БФ «Карітас Краматорськ).

Форум завершився 29 вересня 2019 року обговоренням освітніх програм підготовки учнівської молоді до сімейного життя після виступу-презентації Людмили Рибалки, методиста відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Під час обговорення увага учасників Форуму була акцентована на тому, що:

  • негайного вирішення потребує проблема пошуку виходу з демографічної ситуації, за якою кількість дітей в Україні скоротилася з 14 млн осіб у 1991 році до 7 млн осіб у 2018 році;
  • популяризація усвідомленого та відповідального батьківства має відбуватися на уроках предметів «Основи здоров’я», «Громадянська освіта», які входять до інваріативної складової навчального навантаження в закладах загальної середньої освіти;
  • у 2018 році було схвалено до використання в закладах освіти програми курсів за вибором «Основи сім’ї», «Школа подружнього життя», обов’язковими умовами впровадження яких є добровільність, тобто згода батьків на відвідування занять їхніми дітьми, та наявність підготовлених учителів;
  • у 2019/2020 навчальному році про організації національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді педагогічні працівники закладів освіти України використовують програму «Нова українська школа у поступі до цінностей», яка передбачає проведення позаурочних виховних заходів із популяризації відповідального батьківства.

Ознайомитися з матеріалами третього дня Форуму можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1fCN8JqWY_Px1nbor7dCADSB0OmsFRp72?usp=sharing