Майбутнє – за STEM-професіями

Щороку 8 жовтня світ відзначає Міжнародний день дівчат. До цього свята Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» спільно із Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine виступили з ініціативою відкрити двері STEM-компаній України дівчатам, які мріють працювати у технологіях!

Як, ви й досі не знаєте, що таке STEM? S – science, T – technology, Е –engineering, М – mathematics. Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті та виробництві, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). У ньому поєднуються природничо-науковий компонент + інноваційні технології.

Отже, ви розумієте, що майбутнє – за STEM-професіями. У Краматорському закладі загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка багато дівчат класів із математичним та медичним профілям замислюються над побудовою кар’єри у STEM-професіях. Вони не згодні з гендерними стереотипами, за якими нібито дівчата та жінки не здатні засвоїти новітні технології або займатися технічною творчістю.

Готуючись до Національного дня дівчат STEM, ми вирішили завітати до Донбаської державної машинобудівної академії, що розташована у м. Краматорську. Працівникам академії не байдужий розвиток та потенціал дівчат в Україні. До того ж багато науковців академії – саме жінки.

Знайомство дівчат нашої школи з чарівними та мудрими жінками Донбаської державної машинобудівної академії розпочалося з кафедри електромеханічних систем автоматизації.

Її очолює Наталія Валеріївна Клімченкова, кандидат технічних наук, доцент. На кафедрі працюють Інна Миколаївна Задорожня, кандидат технічних наук, доцент; Тетяна Вікторівна Кірієнко, асистент кафедри, Оксана Валеріївна Яковенко, лаборант кафедри.

Чим же займаються ці жінки, які, ламаючи застарілі гендерні стереотипи, обрали для себе технічну спеціальність?

Ми дізналися, що кафедра електромеханічних систем автоматизації проводить навчання за 53 дисциплінами: механотроніка й комп'ютерна підготовка, теорія автоматичного управління, електроніка й мікропроцесорна техніка, технічні засоби та комплекси автоматизації. Виявляється, що все це необхідно для організації автоматизованого виробництва та комп'ютерно-інтегрованих технологій.

Нам показали 2 комп'ютеризованих класи, спеціалізовані лабораторії, серед яких лабораторії електромеханічних систем управління під патронатом фірми «Siemens» та «Balluff», мікропроцесорної техніки під патронатом фірми «Moeller»; сучасних пристроїв автоматизації під патронатом фірми «ABB»; мікроконтоллерних систем управління під патронатом фірми «Schneider Electric».

А ще дівчата STEM довідалися: філії кафедри електромеханічних систем автоматизації ДДМА організовані на базі Новокраматорського машинобудівного заводу в конструкторсько-виробничому центрі «НКМЗ – автоматика». Там розташований навчальний полігон для відпрацювання методики обслуговування систем автоматичного управління, які розробляються у КПЦ на базі компонентів фірми «SIEMENS». Також у бюро ЧПУ НКМЗ діє клас для навчання обслуговування унікальних верстатів за допомогою програмного забезпечення «Sinutrain» і навчальних стендів фірми «SIEMENS». І ми хочемо обов’язково потрапити в цей клас під час Національного Дня Дівчат STEM у наступному році!

Поки ж ми зрозуміли: завдяки використанню новітніх навчальних комплексів кафедри і НКМЗ студенти Донбаської державної машинобудівної академії отримують високий рівень професійної підготовки і впевнено відчувають себе на підприємстві. Дякуємо Бешу Андрію Миколайовичу, старшому викладачу кафедри ЕСА та вчителю інформатики, за організацію екскурсії.

Дивитись фоторепортаж...