Навчання в Литовській Республіці: день другий

Другий день у Литві став не менш цікавим та насиченим за перший. Делегація освітян Донецької та Луганської областей відвідала литовську прогімназію «Ąžuolyno», де учасники змогли дізнатися про особливості організації освітнього процесу, відвідати уроки, познайомитися з учнями та вчителями. Директор прогімназії Аудрюс Таборас розповів про норвезький проєкт із протидії булінгу «Olweus», над яким заклад працює вже 11-й рік. Особливістю проєкту є можливість створювати системний та цілісний підхід щодо розв’язання проблем цькування серед учнів, створювати сприятливий мікроклімат у колективі й націлювати всіх — від техперсоналу до заступників директора — на єдиний позитивний результат спільної роботи. Систематичний моніторинг проблематики прогімназії дає надзвичайно високий результат у протидії булінгу та в інших аспектах закладу: «Статистика не заради статистики, а для планування та стратегії», — підкреслює директор.

Друга частина тренінгу була присвячена практичному розв’язанню питання формування в учнів та дорослих соціально-емоційних навичок. Працюючи в групах під керівництвом Ренати Дамбраускайте, організаторки проєкту «Сприяння освітнім ініціативам у НУШ», учасники проеціювали практичний досвід на виучувану проблему, завдяки чому змогли обмінятися цікавими ідеями та самостійно дійти висновку щодо правильного розвитку соціально-емоційних навичок учнів.

Виховання емоцій, розвиток уміння управляти ними починається з родини. Тому емоційний інтелект важливо розвивати не тільки в дітях, а й у собі — головний меседж лекції Валдиса Янкаускаса, директора Центру дітей та молоді м. Вільнюса. Знати себе, прислухатися до своїх почуттів та вміти їх висловити — надважливе завдання кожної людини, адже пригнічування власних емоцій може призвести до конфлікту не тільки з навколишнім світом, а й самим собою. Нас оточує різний темперамент людей, і ми самі відрізняємося від інших, а отже, маємо навчити і себе, і дітей чути одне одного, враховуючи особливості характеру та емоційний стан. А допоміг В. Янкаускас учасникам тренінгу розібратися в собі за допомогою цікавих тестів, які можна застосовувати як у роботі з дітьми, так і з дорослими.

Тренінг триває, а отже, попереду ще чимало цікавого й корисного!

Дивитись фоторепортаж...