Третє заняття навчального тренінгового курсу «Шкільний прес-клуб як засіб формування ключових компетентностей учнів»

«Не кажи мені – покажи мені» – головне правило, яким треба керуватися при написанні тексту до відеорепортажу. Як зробити репортаж? Які універсальні інструменти створення відеорепортажу? Про особливості відеорепортажу та підготовки до нього йшлося на третьому занятті навчального тренінгового курсу (далі – НТК) «Шкільний прес-клуб як засіб формування ключових компетентностей учнів», що відбулося 03 жовтня 2019 року в актовій залі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тема заняття: «Репортаж у шкільних ЗМІ: різновиди, специфіка, тенденції розвитку». У роботі НТК взяли участь керівники шкільних газет та гуртків, учителі, педагоги-організатори та учні шкіл області.

На початку заходу всіх учасників привітала методист відділу гуманітарної освіти Вікторія Щербатюк, яка зазначила, що репортаж завжди є подорожжю, розвідкою, відкриттям чогось нового. Українським репортажистам доводиться бути першопроходцями, адже вони в режимі реального часу творять першу українську школу цього жанру, орієнтуючись на внутрішній голос більше, ніж на зарубіжні зразки.

Репортаж – найбільш популярний жанр журналістики, особливо на телебаченні. Його основне завдання – дати можливість глядачу (слухачу чи читачу) ніби бути присутніми на подіях. Суттєва ознака репортажу – кореспондент обов’язково має бути очевидцем подій, на першому плані – особисте сприйняття, відбір фактів та деталей. Про це та деякі інші родзинки правильного репортажу говорили в теоретичному блоці НТК Тетяна Бондаренко, Артем Бондаренко та ініціативна група «MEDI@NNA» Миколаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 Миколаївської міської ради Слов'янського району Донецької області. На занятті вони поділилися досвідом відеозйомки, долучилися до нового дискусійного формату особистісного зростання: відкритий обмін досвідом і співпраця за принципом «Give – Get» («Дай, якщо можеш – Візьми, якщо хочеш»).

У практичній частині заняття учасники тренінгового курсу вчилися створювати відеорепортажі: пройшли шлях від вибору ідеї, складання сценарію, розкадровки, вибору локації до знімання, монтажу та презентації власних робіт.

Дякуємо Тетяні Бондаренко, Артему Бондаренку та ініціативній групі «MEDI@NNA» за доброзичливу атмосферу, яку їм вдалося створити на занятті, позитивні емоції та враження, цікаві ідеї й набутий журналістський досвід. Зичимо творчого натхнення, успіхів у реалізації професійних задумів.

До наступних зустрічей на заняттях навчального тренінгового курсу!

Дивитись фоторепортаж...